DOĞAN, KADINA ŞİDDET UYGULAYAN ERKEK HASTALIKLIDIR

İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığı ile düzenlenen en fazla kadın istihdamı sağlayan 41 işletme plaketle ödüllendirildi.

Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisindeki Sanat Galerisinde gerçekleşen ödül törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İŞKUR Bölge Müdürü Ulvi Yılmaz, Ak Parti İl kadın Kolları Başkan Vekili Emine Okanalp, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Belediye meclis üyeleri, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca ile ödül kazanan firma katıldı.

KADIN EVİN GÖRÜNMEYEN REİSİDİR

Kadın istihdamını özendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Doğan “ öncelikle başta şehrimizdeki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki kadınların kadınlar gününü kutluyorum. Kadın tarih boyunca başımızın tacı olmuştur. Peygamber Efendimiz kadını yukarılara çıkarmış, değerini toplum içerisinde belli bir noktaya çıkararak her zaman korumuş kollamıştır. Bizim Türk geleneğimizde de kadın evin görünmeyen reistir. Aileyi ve sülaleyi çekip çeviren, yönlendiren kadındır. Mustafa kemal Atatürk’ün anlayışında da kadın her zaman toplumun temelini oluşturmuştur. Avrupa’da kadınlara daha seçme hakkı verilmemişken bizde hem seçme hem de seçilme hakkı verilmiştir. Bugün de Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımıza, biz belediye başkanlarına kadar kadının toplumun temelini oluşturduğu inancıyla hareket ediyoruz” dedi.

KADINA EN BÜYÜK YATIRIM İZMİT’TE

İzmit Belediyesi olarak kadın dostu belediye olduklarını belirten Doğan” biz Türkiye’ye, hatta Avrupa’ya örnek sayısız proje gerçekleştirdik. Kadına yapılan en büyük yatırımı şehrimizde yaptık. Cephanelik bölgesinde yaptığımız kadın Sosyal Yaşam Merkezimizde kadınlarımız iş hayatından dinlenmeye kadar her şeyi bulabiliyorlar” şeklinde konuştu.

TÜRK ERKEĞİ KADININI BAŞKÖŞEYE KOYAR

Türkiye’de ki genel erkek anlayışına de değinen Başkan Doğan, kadına şiddet, istismar gibi canice yapılan davranışlar Türk erkeğine yakışmayan davranışlardır. Biz bunu yapanları Türk erkeği grubuna sokmuyoruz, hastalıklı kabul ediyoruz. Tedavi edilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Onları erkek kabul etmiyoruz. Türk erkeği kadınını başköşeye koyar. Çünkü kadın bizim her şeyimizdir.

KADINA ŞİDDETİN MÜCADELESİNİ ERKEKLER VERMELİ

Demokrasisi en yüksek görülen ülkeler, kadın istismarını en çok yapan ülkelerdir. Savaşlarda en çok şiddet gören, en fazla zarar gören yine kadındır. Biz hem ülkemizdeki kadınlarımıza hem de dünyadaki mazlum kadınlara sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz. Kadınlarımız yeri geldiğinde erkeğin önüne geçecek güçtedir. Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşında yola çıktı zaman Halide Edip Adıvarlar, Kara Fatmalar her yerde ortaya çıktılar. Kara Fatma, Kurtuluş Savaşı’nda İzmit’te çok mücadele vermiş bir Türk kadınıdır. Biz de İzmit Belediyesi olarak yine bir eksikliği gidererek Kadın Sosyal Yaşam merkezimizin girişine anıtını yaptırdık” dedi

İŞLETMELERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kadının olduğu yerde zarafetin, duygunun ve sevginin olduğunu da belirten Doğan “biz işletmelerde daha fazla kadınların çalıştırılmasını arzu ediyoruz. Kadın işçi çalıştıran işletmelerimize özellikle teşekkür ediyoruz. Kadınlarımızın yüreğini hep huzur ve mutluluk içerisinde atsın, yüreklerinde açı ve üzüntü yaşamasınlar istiyoruz” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak da yaptığı konuşmada kadın istihdamı sağlayan işletmelere teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99