Aile Konak Hastanesi ‘Neden Kadınlar Günü’ne Özel Program

Aile Konak Hastanesi ve Ak Parti Başiskele Kadın Kolları ile ortaklaşa düzenlenen 8 MART Kadınlar Günü’ne özel Kadın ve Ruh Sağlığı konulu seminer büyük ilgi gördü

Gölcük Ford Sapağı karşısında hizmet veren Aile Konak Hastanesi ve Ak Parti Başiskele Kadın Kolları işbirliği ile düzenlenen Kadın ve Ruh Sağlığı konulu seminer Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Aile Konak Hastanesi İdari Direktörü Dr. Şahin TALUS, Başiskele Kadın Kolları Başkanı Hacer ÇAKIR, Aile Konak Hastanesi psikiyatri uzmanı Dr. Uğur ZEREN’in katılımlarıyla gerçekleşen seminerde açılış konuşmasını yapan Dr. Şahin TALUS, 8 Mart’ta kutlanan Kadınlar Günü’nün çıkış hikayesine değinerek, kadına yönelik şiddetin sona ermesi ve bunun için toplumun tüm kesimleri ve siyasilerin de bu sorunu sahiplenerek çözüm üretilmesi gerektiğinden bahsetti.

Kadın heryerde var olmalıdır
Aile Konak Hastanesi ve Ak Parti Başiskele Kadın Kolları işbirliği ile gerçekleşen seminerde Kadın ve Ruh Sağlığı üzerine seminer veren Psikiyatri uzmanı Dr. Uğur ZEREN, kadının toplumda çok önemli yere sahip olmakla birlikte, hem eş, hem anne, hem çalışan gibi birçok misyonu üstlenerek, hayatı kolaylaştıran bir varlık olduğuna değindi. Tüm bu yoğunluk ve stresle başetme mücadelesi veren kadının yıpandığını, ruh sağlığının da zaman içinde zarar gördüğünün altını çizerek, “hastalarım arasında en yoğun karşılaştığım sorunlardan biri, yoğunluk ve ağır yükün altında ezilmenin sonucu olarak kadının ruh halinin değişmesi sonucu kişide depresyon belirtilerinin ortaya çıktığını sözlerine ekledi. Seminere katılan kadınların günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara dair sorularını yanıtlayan Dr. Uğur ZEREN, kadınlar gününün sadece bugüne özel olmamasının, hergün yaşanan kadın cinayetleri ve şiddetin olmadığı ortamlarda Kadınlar Günü’nün daha anlam kazanacağını belirtti.

Burada olmaktan mutluyuz
Ak Parti Başiskele Kadın Kolları ve Aile Konak Hastanesi işbirliği ile düzenlenen seminerde söz alan Ak Parti Başiskele Kadın Kolları Başkanı Hacer Çakır, Kadınlar Günü dolayısıyla ekibimle birlikte böyle güzel bir program gerçekleştirmekten mutlu olduğunu ifadee ederek, bu anlamda Aile Konak Hastanesi İdari Direktörü ve aynı zamanda Başiskele İlçe Başkanlığı görevini de yürüten sayın Şahin Talus’a teşekkürlerini iletti. Kadın ve Ruh Sağlığı üzerine konuşacak çok şeyin olduğunu ifade eden Çakır, psikiyatri uzmanı Dr. Uğur ZEREN’e böyle özel bir günde yararlı bilgiler paylaştığı için teşekkür ederek, çiçek takdim ettiler. Seminer sonunda katılan tüm bayanlara karanfil ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99