Körfez’de Türkmenlere Yardım Eli

Körfez Belediyesi ve İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Bayırbucak Türkmenleri ve Suriyeliler için hazırlanan 3 TIR gıda, giyecek, battaniye, ilaç, bebek bezi ve temizlik malzemesi yardımı Suriye sınırına doğru yola çıktı.

3 Tır Dualarla Uğurlandı
Suriye'deki iç savaş nedeniyle zor günler geçiren Bayırbucak Türkmenlerine Türkiye'nin çeşitli yerlerinden vatandaşlar ve kurumlar aracılığıyla yardımlar toplanarak gönderilmeye devam ediliyor. Körfez Belediyesi ve İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliğiyle düzenlenen kampanyada toplanan yardımları taşıyan 3 tır, Körfez Tütünçiftlik Viyadük altında yapılan törende, dualarla uğurlandı.
9 Tır Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Yapıldı
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Suriye'deki iç savaşta mağdur olanlara, ayrım yapmadan yardım gönderdiklerini ifade etti. Başkan Baran, “Bayırbucak Türkmenlerine dualar eşliğinde 3 TIR malzeme yardımında bulunuyoruz. Bu 3 tırlık yardım malzemesi, gerek Bayırbucak Türkmenleri, Halep'teki Türkmenlere ulaşacak. Daha önceden 6 tır yolladık. Bu 3 tır ile birlikte Bayırbucak Türkmenlerine toplamda 9 tır yardımında bulunduk” dedi. Bayırbucak Türkmenlerinin zor şartlar altında, kısıtlı imkanlarla mücadeleye devam ettiklerini kaydeden Başkan Baran, "Rusya, İran ile Suriye rejiminin bombardımanı altında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Türkmen kardeşlerimize yardım için seferber olduk.” Şeklinde konuştu.
Başkan Baran, “Bir An Evvel Savaşın Durmasını İstiyoruz”
Başkan Baran, geçmişte bu sıkıntıları çeken bir millet olduğumuzu ifade ederek “Geçmişte bu acıları ninelerimiz, dedelerimiz ve ecdadımız yaşadı. Onları bilen bir topluluk olarak, kardeşlerimizin bunu yaşamasını arzu etmiyoruz. Bir an evvel de savaşın durmasını, terör hadiselerinin bitmesini istiyoruz. Yollayacağımız bu yardımlar İnşallah bazı kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olacak. Rabbim herkese güç kuvvet versin onları da sıkıntıdan bir an önce kurtarsın" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99