Tebrikler, İzmit Ramada Plaza

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali’nde kendi kategorisinde tüm rakiplerini eleyen Ramada Plaza İzmit otel in usta aşçısı Ahmet Çelik; altın madalyanın sahibi oldu

Yemek kültürünün olimpiyatları olarak adlandırılan Uluslararası Gastronomi Festivali’nin 14.sü geçtiğimiz günlerde İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta yapıldı. Dünya Şefler Birliği WACS’ın onayladığı Tüm Aşçılar Federasyonu tarafından organizasyonu yapılan yarışmalarda Türk mutfağı ve aşçıları da görücüye çıktı. 25 ülkeden 400'ü yabancı olmak üzere 2000 yarışmacı aşçı 70 kategoride yarıştı ve 25'i yabancı 100 jüri üyesi katıldı.

Mutfaklarının ve aşçılarının dünya liginde üst sıralarda yer aldığını bir kere daha belgelemek isteyen otel ve restoranlar arasında bu yıl Ramada Plaza İzmit Otel festivale ismini altın harflerle yazdırdı.

11-14 Şubat tarihlerin de 14.cüsü düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali nde kendi kategorisinde İsrail, Kore, Pakistan, Almanya, Azerbaycan, Macaristan, Endonezya ve İtalyan şeflerle yarışarak Ramada Plaza İzmit otel in usta aşçısı Ahmet Çelik; altın madalyanın sahibi oldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99