Rusya ile barış elcisi olmaya çalışıyoruz

AKMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, Rusya ile yaşanan krizde barış elçisi olmaya çalıştıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun akrabalarının Abhazya’da olduğunu söyleyen Karaalp, cami yapılacağını açıkladı.

AKMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp ve yöneticiler basın mensuplarıyla bir araya geldiler. AKMİS Grup merkezinde yapılan programda açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Karaalp “Kurumların her zaman bir araya gelmesi gerekiyor. Bu birlikteliğe her zaman ihtiyacımız vardır. İlişkiler düzeyli olması bizlere önemli katkı sağlar” dedi.

CENGİZ TOPEL ALTERNATİF
Cengiz Topel Havaalanı hakkında değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Başkanı Karaalp “Havaalanında uçak park alanı bakımından yetersiz durumdadır. En fazla üç uçak park edebiliyor. Sahiha Gökçen Havaalanında 60, park alanı olmasına karşın yetmiyor. Cengiz Topel bu bakımdan alternatif duruma gelebilir” açıklamasında bulundu.

BİLMEDEN ELEŞTİRMEK
İlimizde yer hizmetlerini veren kurum yoktur diyen Karaalp “Hizmet alımının olmaması bilet fiyatlarına yansımaktadır. Her kalkışta 30 bin TL masraf vardır. Cengiz Topel’in sıkıntılılarının çözülmesi ile iyi bir alternatif olacaktır. Teknik olarak bilmeden eleştiri yapılması doğru değildir. Her yere uçuş olmamı mümkün değildir. Fiziki şartların düzenlenmesi sonrasında ancak olur” ifadelerini kullandı.

FİYATLARI BİZ BELİRLEMİYORUZ
Kentimizde Sivil Havacılık Okulu vardır diyen Karaalp “Burada ciddi eğitimler veriliyor. Havacılık bakımından iyi bir durumdayız. Bilinçli gitmek gerekiyor. AKMİS olarak Kocaeli (34), Sakarya (24), Bursa (38) ve Gebze (24) sefer yapılmaktadır. Araçlarımız 27 kişiliktir. Yoğun saatlerde 50 kişilik araçlar sefere konulmaktadır. Kara Ulaşım Genel Müdürlüğü tarafından bizim taşıma ücretleri belirlenmektedir. Fiyatlar konusunda bizim bir yaptırımımız olmuyor” dedi.

PROJE HAZIRLANDI
Cengiz Topel Havaalanı’na taşımacılık yapmadıklarını söyleyen Karaalp “Yalova, Düzce, Bolu ve Bursa’dan buraya seferler yapılması noktasında proje oluşturarak görüşmelere başladık. Anadolu Jet tarafından Bursa’ya ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bizde bu durumda yatırımlara gitmemiz gerekiyor. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

RUSYA’YA GİREBİLİYORUZ
6 yıllık firma olduklarını belirten AKMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Karaalp “Türkiye – Rusya arasında yaşanan sorunu yakından takip ediyoruz. Rusya ile yaşanan kriz sonrasında Abhazya ‘ya giderek sorunu yerinde görmek istedik. Orada Rus yetkililerle bir araya geldik. Yaptığımız görüşmelerde ticari akışın durmasını istemiyorlar. Bizlerin Rusya’ya giriş çıkışta sorun yoktur” ifadelerini kullandı.

BARIŞ ELÇİSİ
Ekonomik açıdan Rusya rahat değildir diyen Karaalp “Vatanımız için her şeyi yapabileceğimizi Cumhurbaşkanımıza bildirdik. Bu durumdan kendisi oldukça mutlu olmuştur. Barış elçisi olmaya çalışıyoruz. Allah kimseyi vatansız bırakmasın. Bugün Suriye’nin yaşadığı herkesin gözleri önündedir” açıklamasında bulundu. AKMİS Yönetin Kurulu Başkanı Karaalp, gazetecilere yüzde 50 oranında indirim yapılması noktasında Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile görüştüklerini açıkladı.

KARAOSMANOĞLU’NUN AKRABALARI VAR
Kocaeli, Sakarya, Düzce ve İstanbul’da Abhazya nüfusu fazladır diyen Karaalp “Buradan oraya giderek büyük yatırımlar yapılmaktadır. Biz Türk vatandaşıyız. Bu yaşanan krizde Türkiye ciddi devlet gibi durmuştur. Rusya vatandaşlarının ülkeye alınmaması gibi bir durum yaşanmamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun akrabaları Abhazya’da bulunmaktadır. Rize’den gelerek orada yatırım yapanlar vardır. Başkan Karaosmanoğlu Abhazya’ya cami yapılması noktasında söz verdi” ifadelerini kullandı. Düzenlenen kahvaltıya AKMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Karaalp, Genel Müdür Olgun Aksoy, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’da katıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99