Vali Güzeloğlu Körfez Ticaret Odasının Konuğu oldu

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Meslek komitelerinin sorunlarını dinlemek üzere Körfez Ticaret Odası’nı düzenlediği toplantıya katıldı. Meslek komitelerinin sorunlarını dinleyen Vali Güzeloğlu Körfez için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız dedi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Vali yardımcısı Osman Sarı Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli ve Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can’ın ve İl Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda İnşaat, mühendislik, inşaat malzemeleri, keresteciler, kimyasal madde ve petrol ürünleri ile ilgili faaliyet gösteren üyelerin sorunlarını dinlendi ve çözümü için yapılması gerekenler konuşuldu. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Efe Körfez’in sorunlarını dile getirdi vali Güzel’den destek istedi.

Üniversite ilçemize değer katacaktır
Körfez’e bir üniversite yapılmasının ilçeye çok büyük değer katacağını söyleyen KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe Gönlümüz Hem Körfez’e hem ilimtepe bölgesine bir üniversite kazandırılması yönündedir. Belediyemizde bu yönde çalışmalar devam etmektedir. Bu konuda sizden destek bekliyoruz. Dedi.

İlimtepe’nin Yol Sorunu Çözülmeli
Yerleşimin artık ilimtepeye kayması gerektiğini vurgulayan Efe ‘İlimtepe’nin bir cazibe merkezi haline getirilmesi için oraya bir duble yol yapılması şarttır, Biz Körfez Ticaret Odası olarak, bu konuyu pek çok yerde konuştuk, anlattık. Bu konunun da bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz’ dedi.
Kuzey Anadolu Otoyolundan Körfez’ e Bir Bağlantı Yolu Yapılması Gerekiyor
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılacak olan ve 3. Köprüye bağlanacak olan kuzey Anadolu otoyolu projesi içerisinde Körfez çıkışının da olduğunu söyleyen Efe bizim istediğimiz Körfez’de bulunan limanların ve diğer birçok sanayi kuruluşlarının trafik yoğunluğuna katkı sunması için, bir bağlantı yolu yapılması yönündedir. Kuzey Anadolu Otoyolu projesinin yapılacak olan ihalesine bu bağlantı yolunun da eklenmesini ve karayolları standartlarında bağlantı yolunun yapılmasını istiyoruz dedi. Bunların dışında Fener Gölü halka açılması, Tır parkı için belediyeye yer tahsis edilmesi, D-100 Karayolundaki ışıklandırma sorununun çözülmesi, ilimtepe’ye yapılması planlanan çöp fabrikası gibi konulara da değinen Mustafa Efe bu sorunların çözülmesi için Vali Güzeloğlu’ndan Körfez için destek bekledi.
Kocaeli’de Her Meseleye Dokunuyoruz
Meslek Komite üyelerinin sorunlarını dinleyen Vali Güzeloğlu ’Kocaeli Valiliği görevine başladığımızdan itibaren ilimizin hemen her köşesinde, her kişisine ve her meselesine dokunmak, bu perspektif içerisinde bir bütün olarak Kocaeli’yi yorumlamak ve bu noktada hizmet eden bir kamu yönetimi anlayışıyla çözüme katkı sunmak adına bir dizi çalışmalarımız, buna bağlı planlamalarımız ve ölçek üzerinde ortaya koyduğumuz projelerimiz var Kocaeli’de bu birlik ve beraberliği tesis etmenin ve tam anlamıyla bunu hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada Körfez Ticaret Odasında olmaktan mutluluk duyuyorum’ dedi. Toplantı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na Körfez Ticaret Odası anısına plaket verilmesiyle son buldu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99