Gölcüklü şehidimiz bugün toprağa verilecek

Şırnak’ta PKK’lılarla çıkan çatışmada Şırnak 4. Hudut Komutanlığında vatani görevini yapmakta olan Gölcük İhsaniyeli Er Arif Subaşoğlu şehit oldu.

 

Şırnak’ın İdil ilçesine Köyceğit Hudut Taburu Komutanlığı'na bağlı Suriye sınırındaki Yüzsüren Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, akşam saat 21.30 sıralarında bir grup PKK'lı sızma girişiminde bulundu. Sınırda nöbette olan askerler sızmayı fark edince çatışma çıktı. Güvenlik güçleri ve PKK’lılar arasında çıkan çatışmada 1 Asker şehit oldu 4 asker yaralandı. Şehit olan askerlerden biri de Gölcük İhsaniyeli Er Arif Subaşoğlu.

TERHİSİNE 28 GÜN VARDI
Şırnak’ın idil ilçesinde sınır nöbeti yapan askerler ve PKK’lılar arasında çıkan çatışma sonucu şehit olan Gölcük İhsaniyeli Er Arif Subaşoglu’nun ailesine acı haberi Gölcük İhsaniye Merkez Mahallesi 4382. Sokak’taki baba evine Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı verdi. Mehmet ve Serpil çiftinin dört çocuğundan en büyüğüydü. Terhisine 28 kalmıştı. 28 gün sonra baba evine dönecekti, terhis haberi yerine şehit haberi geldi. Şehidin evine ateş düştü. Aile şehit haberiyle yıkıldı.

"BU ÜLKEYİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ"
Aileye şehit haberini veren Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı şehidimiz ile ilgili bilgileri paylaştı, Maalesef bir şehidimiz daha var. Şehidimiz 1995 İhsaniye doğumlu Piyade Er Arif Subaşoğlu. Bu akşam Şırnak'ın Cizre bölgesinde 1. Hudut Taburu 172. Sınır Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yaparken bölücü terör örgütü mensupları ile girdiği çatışmada şehit oldu. Üzüntülüyüz milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı. Yazıcı, Aileye acılı haberi Garnizon Komutanımız ve belediye başkanımızla beraber şehit haberini aileye ulaştırdık matemliler ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.
ŞEHİDİN EVİNİN ÖNÜNDE TOPLANDILAR
Vakit geç olmasına rağmen şehit ailesine destek için Gölcüklüler şehit haberini alır almaz soluğu şehidin evinin önünde toplandılar. Vatandaşlar soğuk hava ve vakittin geç olasına aldırış etmeden şehidin evinin önündeki bekleyişlerini sürdürüyorlar. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı

İKİNDİDE DEFNEDİLECEK
Şehidin na’şı Şırnak'ta düzenlenecek askeri törenin ardından Uçakla Cengiz Topel Havalimanına getirilecek. Şehidin na’şı İhsaniye Merkez Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra İhsaniye Mezarlığı'nda defnedilecek

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99