ECEL AÇIK DENİZDE YAKALADI

Gölcüklü emekli deniz astsubayı Atıf Arışan geçtiğimiz hafta hayatını kaybetmişti.Malta açıklarında meydana gelen deniz kazasında hayatını kaybeden Arışan'ın ölümü denizci camiasında büyük üzüntüye neden oldu. Arışan'ın ölümünün perde arkası da gemi çalışanlarının ne zor şartlar altında çalıştığın gözler önüne sererken " Olmaz bu kadar" dedirtti.

Hacı Telli tankeri başmakinisti Atıf Arışan yaşanan korkunç kaza sonucu hayatını kaybetti. Olay, 1 Şubat’ta Malta açıklarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre tanker 16 Ocak tarihinde İzmir Aliağa Limanı’ndan yola çıktı. Açık denizlerde geçen 2 haftalık seyirden sonra tankerin yakıtı bitti. Tanker, yakıt alımı için zor bela Malta açıklarına ulaştı. Ancak daha önce gemi sahibinin personelin kumanya ve su gibi ihtiyaçları için “Bu kadarıyla idare edin” demesinin ardından tanker yakıtının da bitmesi tepkilere yol açtı.

MOTORUN ÜZERİNE DÜŞTÜ
Başmakinist Atıf Arışan, “Kendi gemisine bırak su ve kumanyayı, yakıtı bile gramla alan gemi sahibiyle çalışmam” diyerek gemiden ayrılmak istedi. Bu talebi kabul edilen 58 yaşındaki Arışan çalıştığı gemiden ip merdivenle acenta teknesine inerken fırtına sebebiyle önce motora sonra da denize düştü. Personel yardımıyla denizden çıkartılan başmakinist Arışan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Aynı zamanda emekli motorcu kıdemli başçavuş olduğu öğrenilen Arışan’ın cenazesinin bugün memleketi Bursa’ya defnedildi... (KAYNAK. YENİGÖLCÜK.COM)

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99