Flaş Kocaeli

Başiskele’de Sıfır Atık Seferberliği Sürüyor

Başiskele Belediyesi, Sıfır Atık Seferberliği kapsamında Zabıta Müdürlüğü Çevre Koruma birimi personelleriyle iş yerlerine bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde söz verdiği projelerin başında gelen “Sıfır Atık Seferberliği” konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda tüm mahalle muhtarlarına ilgili bilgilendirme dokümanlarıyla tanıtımlar yapan Başkan Özlü, dergi ve bültenleri e-dergi şekline dönüştürmenin ardından tüm tebrik kartları ve duyuruları da e-davetiye ve e-tebrik kartlarına dönüştürdü.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da tensipleriyle üzerinde durulan ve önemsenen sıfır atık konusunda Başiskele Belediyesi titiz çalışmalar sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yine bu kapsamda Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çevre koruma birimi iş yerlerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerde sıfır atık seferberliği hakkında hazırlanan el broşürünü dağıttılar ve bilgilendirmeler yaptılar. Özellikle atık yağ ve atık pil gibi atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüme kazandırılması konusunda firmalara gerekli uyarılar yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99