Flaş Kocaeli

Kalyoncu;SASKİ Genel Müdürü Dr.İlyas Demirci ve Bilgi İşlen Daire Başkanı Yusuf Söğütdelen Nusretiye /Kartepe’de bulunan yazlığında eşleri ile birlikte ağırladı.

Genel Müdür Demirci Başkan Kalyoncu'ya Sakarya'nın anısına Değirmen resmi basılı Plaket takdim etti.

Kalyoncu  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Saski Genel Müdürlüğüne atanan gençlik arkadaşı olan Demirci’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştu.

 

Genel  Müdür  Demirci  çocukluk arkadaşı olan Kalyoncu’ya eşi ve Bilgi işlem Dairesi Başkanı ile iadei ziyarette bulundu.

 

Kalyoncu  ziyarete gelen değerli konuklarına en güzel şekilde ağırladı.

Misafirlerine  Izgara  köfte ,et  ve yörenin yetişdirdiği Kiraz ikramında bulundu.

Başkan Mikail Kalyoncu”Değerli hemşerim Demirci ve  Söğütdelen’in  nazik ziyaretlerinden oldukça memnun oldum. Öncelikle şahsım ve Yönetim kurulum adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bizler Federasyon  çalışmalarımızı eğitim ve öğrencilerimizin eksiklerinin tamamlanması ve giderilmesi  noktalarında  yoğunlaştırdık.

 

Sayın Genel Müdürüm  bizler Federasyon olarak her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu bilin,bizlere ihtiyaç hissettiğinizde her zaman yanınızdayız” diyerek sözlerini tamamladı.

Saski Genel Müdürü İlyas Demirci”  Sakarya Büyükşehir Belediyesi  Saski Görevine başladığımda sizler  yönetiminizle  şahsımı ziyarette bulundunuz.

 

Şahsımı  çok mutlu etmiştiniz.Öncelikle sahsınızı ve yönetiminizi  kutlamak istiyorum.Bu gün de sizleri Değerli Daire Başkanımla ziyarette bulunduk.

 

Sizlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesinde bir kardeşinizin olduğunu unutmayın,sizlerin bir sıkıntınız olduğunda  bende emrinizde olacağım”diyerek sözlerini tamamladı.

Dr.İlyas Demirci Kimdir ?


1962 Artvin Murgul doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Murgul’da tamamladı. Nurol İnşaat Firması yükleninimdeki Murgul Bakır İşletmeleri Asit Fabrikası İnşaatında işçi olarak çalışırken Fono Muhasebe okudu.

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Lisans bölümünde okudu. 1984-1988 yıllarında Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisliği eğitimi aldı. 1989 yılında KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans öncesi İngilizce hazırlık eğitimi aldı

Aldığı Ödüller !

 

Kazakistan Cumhurbaşkanı tarafından Kazakistan Devlet Nişanı'na, Kırgızistan Devlet Başkanlığı tarafından Kırgızistan Övünç Madalyası'na, TÜRKSOY Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı tarafından Türk Dünyası Üstün Hizmet Ödülü'ne, Balkan Aydınlar Birliği tarafından Balkan Türk Kültürü Onur Ödülü'ne, TÜRKSAV Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Birliği tarafından Türk Dünyasına Hizmet Ödülü'ne, ve TASAM tarafından Kamu Diplomasisi Kızıl Elma Özel Ödülü'ne layık görülmüştür.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99