Flaş Kocaeli

Güney’den, Büyükakın’a Destek ve Teşekkür

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, pandemi sürecinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit’e yaptığı çalışmaları küçümseyen Saadet Partili Sedat Doğu Uslu’ya sert çıktı, “Yaptığı yorum adalet ve vicdandan çok uzak” dedi.

İZMİT’TE HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÇALIŞMALAR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde şehrin boş halini fırsat bilerek 11 ilçeyle birlikte İzmit’te de önemli çalışmalara imza attı. Bağdat ve Zincirlikuyu caddelerinde altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirilirken, Gültepe Kavşağı ve Seka Tüneli üzerindeki küp taşlar vatandaşlardan gelen talep üzerine kaldırılarak, asfaltla kaplandı. Ömer Türkçakal Bulvarı ve Valilik önündeki yollarda da yeniden asfaltlama çalışması yapıldı. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, bir ay gibi kısa sürede bu çalışmaların bitirilmesi nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti. Saadet Partisi İl Yöneticisi Sedat Doğu Uslu’nun eleştirilerine yanıt verdi:

İZMİT’İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
“Sedat Uslu, iki küp taş değiştirmeyi marifet sayıyor diye haksız ve adaletsizce muhalefette bulunmuş. AK Parti belediyeciliğini 5 yıl öteyi görememekle eleştiren Uslu’ya hatırlatmak isterim ki; o taşların altındaki tüneli yapan da AK Parti’ydi. Aynı yolun bir kilometre kadar doğusunda, koca benzinliği ortadan kaldırıp, tek şerit yolu 4 gidiş, 4 geliş haline getiren de AK Parti’ydi. Yayaların kolaylıkla sahile ulaşımını sağlayan bu yol üzerindeki üstgeçitler de yine partimiz döneminde yapıldı. Salim Dervişoğlu Caddesi trafiğe açıldı, demiryolu sahile taşındı. Bütün bunlar zamanında yapılamaz denilen ama şehrin geleceği için ne kadar hayati olduğu bugün daha net anlaşılan çalışmalardı. Buna vizyonsuzluk demek, vicsansızlık olur.”

ŞEHİR GELİŞTİKÇE YENİLİKLER YAPILIYOR
“Bu çalışmalar sırasında D-100 karayolu kazılırlen kat kat asfalt ve küp taş katmanı çıkarıldı. Diğer bir ifadeyle AK Parti’den önce bu yola her yıl asfalt atılır, taş döşenirdi. Şimdi vatandaşlarımızdan gelen talep ve gelişen şehir yaşamı nedeniyle 12 yıl sonra Seka Tüneli üzerinden küp taşların sökülmesini eleştirip, AK Parti’yi vizyonsuzlukla suçluyorlar. Böyle bir haksızlık ve adaletsiz yaklaşım olamaz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, pandemi sürecinde bir yandan sosyal yardımlarda herkesin yanında olup, bir yandan da hayatımızı kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor.  Çok fazla reklamını yapmıyor ama değerli hemşehrilerimizin duası yeter diyerek kararlılıkla yoluna devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza bir İzmitli olarak biz teşekkür ediyoruz. Birileri illa ki eleştirmek istiyorsa, biraz daha vicdanlı olmaya davet ediyoruz”.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99