Flaş Kocaeli

Mutlu: ‘Ülkenin Gelmiş Olduğu Bu Duruma Çok Üzüntü Duyuyorum'’

Saadet Partisi İl başkanı Zafer Mutlu Sayıştay düzenlediği basın toplantısında raporlarda ortaya çıkan usulsüzlüklerin büyükşehir belediye meclisinde görüşülmesi ile ilgili, “Artık belediyelerde bir güç zehirlenmesi yaşanıyor. Neredeyse 100’e yakın bulgunun ortaya çıkması bu güç zehirlenmesinin bir göstergesidir” dedi.

 

İstanbul Yenikapı’da yapılan ‘Kudüs Mitingi” hakkında  Mutlu, “Mitinge AK Parti ve MHP’den katılım bekledik ama olmadı. Daha çok muhalefet bloğunun katıldığı bir miting oldu; tek ses olmayı beklerdik. Hayal kırıklığına uğradık’’ dedi.

 

‘’Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönemde iktidarın yargıya baskısı bu kadar olmamıştı.’’

 

Sayıştay konusuyla ilgili değerlendirme yapan Saadet Partisi İl Başkanı Mutlu, “Birçok belediyede çok fazla sayıya ulaşan usulsüzlükler yer alıyor. Artık mızrak çuvala sığmıyor. İktidarın Partisinin yönettiği belediyelerde güç zehirlenmesi yaşanıyor. Neredeyse 100’e yakın bulgunun ortaya çıkması güç zehirlenmesinin göstergesidir. Bir suç varsa savcılık gereğini yapacaktır demek yeterli değildir. Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönemde iktidarın yargıya baskısı bu kadar olmamıştı. Bu kadar çok kusur; halk vicdanında yargılanacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99