Flaş Kocaeli

Artvinlilerde Mutlu Son, Yeni Başlangıç

Merkezi İstanbul olan Bursa, Kocaeli ve İstanbul’da bulunan federasyonların birleşmesi ile Artvin Konfederasyonu, bugün itibari ile resmen kuruldu.

Yaklaşık iki yıldan beri devam eden konfederasyon kurma çalışmaları kapsamında bir çok kez toplantılar yapan federasyon temsilcileri, en son 3 ay önce Bursa’dan Artvin Kafkas Dernekleri Federasyonu, Kocaeli’den Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu ve İstanbul’dan Kafkas Artvin Dernekleri Federasyonu yöneticileri, Ümraniye Sosyal tesislerinde bir araya gelmişti.

 

Konfederasyonu kurma adına çalışmalar yaparak ve son şekli verilerek, 45 kişilik kurucular kurulu belirlenerek tüzük hazırlanmıştı.

 

Toplantı sonrası konfederasyona katılacak olan federasyonlar tüm evraklarını tamamlayarak 14. 01. 2020 tarihinde T.C İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne teslim etti ve böylece Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu ARKAFKON resmen kurulmuş oldu.

 

Konfederasyon Kurucu Başkanı Ali Rıza Altunel Dernekler Masası Başkanlığı önünde basın açıklaması yaparak, konfederasyonun ülkemiz ve Artvinli hemşerilerine hayırlı hizmetler yapmasını dileyerek konfederasyona başarılar diledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99