Flaş Kocaeli

Esas Tekliflerini Almadık

Esnek çalışma ve ucuz iş gücü isteyen ile Lastik-İş bugün 2’inci kez masaya oturdu. Tryp By Wyndham Otel’de başlayan görüşmelere Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı ve yönetiminin yanı sıra Goodyear İnsan Kaynakları Direktörü Selda Kalleci ile Goodyear yetkilileri katıldı.

3 Ocak’ta yapılan ilk görüşmede Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın belirttiği ‘geri adım atılmayacağı’ yönündeki tutumu bugün de devam etti. Görüşmede değerlendirmelerde bulunan Sarı, “Parasal konulara gelmedik. Parasal konulara geldiğimiz zaman net olarak görmüş olacağız. Gördükten sonra da bu hem Goodyear hem Prometeon hem Pirelli için geçerli bir süreç olacak. Bu süreçte tekliflerini görmüş olacağız. Esas maratonumuz ondan sonra başlayacak diyebiliriz” dedi.

 

“İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 7 MADDE GEÇTİ”

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Aladdin Sarı,  “Bugün yapılan görüşmede geçmişteki sorunlarımızı tekrar dile getirerek devamında tıoplu sözleşme maddelerine geçtik. Fabrikadaki bazı istemediğimiz uygulamaları ifade ederek müzakerelerimizi başlattık. Toplantı neticesinde özellikle üretim işçisi arkadaşlarımız için 7 madde geçti. Destek hizmetlerinde de 5 madde geçti. Hem destek hem de üretim işçisi için de özellikle giyim eşyası olarak ek bir madde geçmiş oldu" dedi.

 

“ESAS TEKLİFLERİNİ NET OLARAK ALMIŞ DEĞİLİZ”

“Önümüzdeki süreçte yine 23 Ocak’ta saat 10.00’da otelimizde toplantımız devam edecek” diyen Sarı, “Biz onlardan esas tekliflerini net olarak almış değiliz. Parasal konulara gelmedik. Parasal konulara geldiğimiz zaman net olarak görmüş olacağız. Gördükten sonra da bu hem Goodyear hem Prometeon hem Pirelli için geçerli bir süreç olacak. Bu süreçte tekliflerini görmüş olacağız. Esas maratonumuz ondan sonra başlayacak diyebiliriz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99