Flaş Kocaeli

Oyuncularının çocuk olduğu festivale ilgi büyük

KBT Tiyatro Okulu Öğrencilerinin görev aldığı festivalde 12 grup oyunlarını sergilemeye başladı. 6 grubun oyunlarını oynadığı ilk hafta büyük ilgi gördü.

Oyuncularının çocuk olduğu tiyatro festivali onuncu yılını geride bırakırken seyircilerinden büyük alkış alıyor. İzleyicilerinin beklemediği bir sergileme biçimi ilgi uyandırıyor, dikkat çekiyor. Grup Maske “Sıralama”, Grup Mim “İyi Geceler”, Grup Mitos “Düşlerime Işık Versinler”, Grup Monolog “Aydınlanma”, Grup Mimesis “Tamamlanamayan”, Grup Mitoloji “Arketipler” adlı oyunlarını sergilerdiler.

 

            Yaklaşık olarak 150 oyuncu çocuğun 12 grup halinde görev üstlendiği “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali” halka açık olarak devam ediyor. Ücretsiz olarak seyircileriyle buluşan oyunlarda söz kullanılmıyor. Bu nedenle biz bu festivale “Çocuk Oyuncular Sözsüz Oyunlar Buluşması” da diyebiliriz!. 11 – 12 Ocak tarihlerinde 6 grubun oyunlarıyla festivalimiz devam edecek.11-12 Ocak oynanacak oyunlar; Grup Melodi “Bütünseller”, Grup Metronom “Masal Dünya”, Grup Metod “Tepki”, Grup Mimik “Uyum”, Grup Müzikal “Kuklalar”, Grup Milenyum “Gökkuşağına Merhabaaa!”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Burhan - 08 Ocak 2020 12:39
Teşekkürler ,bizi takip ettiğiniz için.rnGazetemizde bu tür haberlere yer verdiğiniz için rnayrıca teşekkürler..

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99