Flaş Kocaeli

İzmit Sümerspor Kürek Kulübü Farkını Hissettirdi

2019 yılı Türkiye Salon Kürek Şampiyonası, İstanbul Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy spor merkezinde 18 kulübün toplamda 490 sporcusunun katılımı ile gerçekleşti. Bu rakamlar son yılların rekor katılımı olarak kayıtlara geçti.

İlimizden 3 takımın katılım sağladığı 2019 yılı Türkiye Salon Kürek şampiyonasına İzmit Sümerspor Kürek kulübü 41+2 43 sporcu ile katılım sağlarken; Şişecam Çayırova 18 sporcu, Herekenuh çimento 3 sporcu ile katılım sağladı. Şampiyonaya katılan diğer takımlardan Galatasaray 44 sporcu ile, Fenerbahçe 40 sporcu,İstanbul Altınboynuzspor kulübü 29 sporcusu ile katılım sağlarken; toplamda ülkemiz genelinden 18 kulüp 490 sporcu sayısı ile kürek federasyonu tarihinin en yüksek sayı ile katılımın gerçekleştiği açıklandı.

 

KOCAELİ’YE 2 BİRİNCİLİK KUPASI İZMİT SÜMERSPOR KÜREK TAKIMINDAN

Türkiye Kürek federasyonu başkanı İlhami İşseven’in de hazır bulunduğu Türkiye şampiyonasında İzmit Sümerspor Kürek Kulübü başkanı Serenay Subaşı sporcularını ve müsabakayı izleyemeye gelen sporcu velilerini yalnız bırakmadı. Müsabakalar sonucunda İzmit Sümerspor Kürek kulübü; küçük kızlarda takım birinciliği, deniz küreği U19 erkeklerde takım birinciliği, deniz küreği U19 kadınlarda takım ikinciliği, deniz küreği erkeklerde takım ikinciliği, küçük erkeklerde takım beşinciliği alarak; toplamda 2 birincilik kupası ile ilimize döndüler.

 

Aynı zamanda küçük kızlarda Ayşe Baydar geçen yıl kırdığı rekoru bu yarışta daha da geliştirerek rekor üstüne rekor kırdı ve 3.36 lık derecesi ile kendi yaş kategorisinde dünyanın en iyi ilk 10 sporcusu arasına yazdırmayı başardı.

 

SUBAŞI; “ OLİMPİYATLARA KOCAELİ’DEN SPORCULAR GÖNDERECEĞİZ ”

İlimizden yaklaşık 100 ailenin izlediği Türkiye şampiyonası sonrasında sporcu ve velilerine kısa bir konuşma yapan İzmit Sümerspor Kürek kulüp başkanı Serenay Subaşı; amaçlarının kürek sporunu Kocaeli’nde daha üst seviyelerde katılımcı sporcu sayısını arttırmak olduğunu ifade etti. Amaçlarının ve hedeflerinin; ilimizin su sporlarıyla anılan bir marka şehir olmasına katkı sağlamak olduğunu söyleyen Subaşı; “ ilimizden milli takımımıza ve olimpiyatlara sporcular gönderip; ay yıldızlı bayrağımızı göklere çekmektir ” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99