Flaş Kocaeli

Kazalara Sebebiyet Veren Bina Kamulaştırılarak Yıkıldı

Yukarı Hereke’de yıllardır büyük bir problem haline dönüşen, virajda kaldığı için de karşı taraftan gelen araçlar için görüşü engelleyen ve kazalara sebebiyet veren bina kamulaştırılarak yıkıldı

Körfez Belediyesi Yukarı Hereke’de yıllardır çözülmeyi bekleyen ve kazalara sebebiyet veren bina Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkıldı. Bölge halkının da talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen bina, Yukarı Hereke içerisindeki ulaşım ağının tam ortasındaki virajda yer alıyordu. Karşı yönden gelen araçların bir birlerinin görmesine engel olan bina nedeniyle bölgede kazalar meydana geliyordu.

 

KAMULAŞTIRMASI YAPILDI

 

Körfez Belediyesi tarafından yürütülen çalışma sonrasında kullanılmayan bina kamulaştırıldı. Kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgede yıkım için çalışma başlattı.

 

VATANDAŞLAR MEMNUN

 

Kepçe ve dozerler ile birlikte dün sabah saatlerinden itibaren yıkım çalışması gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ile birlikte çalışmalarının tamamladı. Hem muhtar hem de vatandaşlar Körfez Belediyesi’ne konunun çözümünden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99