Flaş Kocaeli

“Geleceğe Nefes” Adlı Etkinlik Çerçevesinde Düzenlenen Fidan Dikim Töreni Vali Aksoy’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amacı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes”adlı etkinlik çerçevesinde düzenlenen Fidan dikim töreni Vali Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Gebze Pelitli Mahallesinde gerçekleştirilen törene; Vali Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif yılmaz, Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı Dursun Balaban,Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, kamu kuruluşlarının il müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın konuşmalarıyla devam etti.

 

Vali Aksoy yapmış olduğu konuşmalarında; Değerli katılımcılar, sevgili öğrenciler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Kasım günü Milli Ağaçlandırma günü olarak ilan edildi. Bakanlığımız tarafından da Türkiye genelinde bugün 11 Kasım’da saat 11:00’de ağaçlandırma ile ilgili bir seferberlik başlatıldı. Kocaeli olarak bizlerde bugün alandayız ve bu seferberlikte yer alıyoruz. Kocaeli ilimiz %42’lik orman varlığıyla Türkiye’de orman bakımından zengin illerden birisidir. Bunu daha da geliştirmek daha iyi bir noktaya taşımak adına önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Hem Orman Bölge Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmalar hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin ormanlık alan yaratma, yeşillendirme, peyzaj gibi noktalarda çok önemli çalışmaları var. Hep birlikte el ele verdiğimizde ne tür sonuçlar çıkacağını bugünkü organizasyonla görmek mümkün. Bu anlamda buorganizasyonda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün Kocaeli’ninfarklı bölgelerinden buraya gelerek ‘bende bu etkinlikte yer almak istiyorum’ diyen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” diyen Sayın Valimiz ağaçlandırma seferberliğimizin ülkemize, bölgemize hayırlı olmasını diledi.

 

Konuşmaların ardından Vali Aksoy, protokol üyeleri ve katılımcılar “Geleceğe Nefes”etkinliği kapsamında Pelitli Mahallesinde dikilmesi planlanan 10.000 fidanın startını vererek fidan dikimi gerçekleştirdiler.

 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Kasım günü Milli Ağaçlandırma günü olarak ilan edilmiş olupbugün saat 11.11 de 81 ilimizde aynı anda ülke genelinde 11 milyon adet fidan toprakla buluşturulacaktır. Bu bağlamda Kocaeli İlimizde 41 lokasyonda 63 bin fidan toprakla buluşturuldu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99