Flaş Kocaeli

Sezer: “Karınca Deresi Islah Projesinde Büyük Merhale Katettik”

Karınca Deresi'nin, D-130 Karayolu Güney kısmında kalan yaklaşık 500 metre uzunluğundaki açık dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Ali Yıldırım Sezer, “Projede büyük merhale katettik” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer kent genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceliyor. Başkan Sezer son olarak da Yazlık sınırları içerisinde bulunan Karınca Deresi'nin, D-130 Karayolu Güney kısmında kalan yaklaşık 500 metre uzunluğunda, 2.5 metre × 7 metre ebatlarında, açık dere ıslah çalışmalarını yerinde inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR”

Başkan Sezer yaptığı açıklamada, “Dere ıslah çalışmalarını çok önemsiyoruz çünkü yağmur suyunun tahliyesinde önemli bir fonksiyon icra ediyor ve sel baskınlarını önlüyor. Bu kapsamda Yazlık sınırları içerisinde bulunan Karınca Deresi'nin, D-130 Karayolu Güney kısmında kalan 500 metre uzunluğunda, 2.5 metre × 7 metre ebatlarındaki büyük merhale kat ettiğimiz açık dere ıslah çalışmalarını yakından takip ediyorum. Dere ıslahının tabanı betonarme ve yanları taş duvar olarak yapılıyor. Çalışmalar hızlı bir şekilde ve itina ile devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99