Flaş Kocaeli

Meslekte 41 Yılını Dolduran Esnaflara Plaket

İzmit Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü tarafından Ahilik Haftası vesilesiyle organize edilen 41 yılını doldurmuş esnaflara plaket töreni düzenlendi. Düzenlenen programda 41 yılını doldurmuş 17 esnafa plaketleri takdim edildi

İzmit Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü tarafından Ahilik Haftası vesilesiyle organize edilen 41 yılını doldurmuş esnaflara plaket töreni Kahve Aşkına Kafe’de düzenlendi. Düzenlenen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Cem Güler, İl Ticaret Müdür Yardımcısı Sultan Kurbanoğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, İKM Başkanı Murat Öztürk ve çok sayıda oda başkanı katılım sağladı. Düzenlenen program öncelikle kahvaltı ile başladı. Kahvaltı edilmesinin ardından meslekte 41 yılını dolduran esnaflara plaketleri takdim edildi.

 

NİCE 41 YILLARA

 

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet selamlamanın ardından, “Bu güzel sabahı sizlerle paylaşmaktan onur duydum. Ne mutlu ki 700 yıldır bu kültür yaşıyor. Ahilik anlayışının bu topraklarda hala yaşıyor olması çok mutluluk verici. Bu anlayışın bu coğrafyada yaşıyor olmasını sağlamış ve yaşamını yitiren büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Değerli esnaflarımıza mesleğe ve kentimize vermiş oldukları değerden dolayı kutluyor ve nice 41 yıllara diyorum” sözlerini kullandı.

 

ÖNEMLİ BİR ZAMAN

 

Ardından konuşan Ahilik Derneği Başkanı Mustafa Bozkurt, “41 yıl dile kolay. Gerçekten önemli bir zamandır. Bu kadar yıl boyunca birçok esnaf ve sanatkar yetiştiren değerli esnaflarımızı kutluyorum. Ayrıca böyle bir program düzenlemesi ve bu değerli esnaflarımızı unutmaması dolayısıyla İzmit Belediyemize ve İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

PLAKET ALAN ESNAFLAR

Kaçan Terzi Murat Kaçan, Terzi Burda Selma Yılmaz, Serhat İpek Astar Recep Kolay, İsmail Özyılmaz, İbrahim Halıcı, Ahmet Furuncu, Özen Büfe Atıf Özen, Foto Necat Necat Keskin, Foto Paris Emine Çancılar, Akgül Kebap Yusuf Akgül, Sakız Köftecisi Aykut Sakız, Doyum Pide Salonu Abdurrahman Sofu, Hasan Usta’nın yeri Hasan Çakıcı, Alp Çay Ocağı İsmail Alp, Alyüz Kıraathanesi Hüseyin Alyüz, Niyazi Şengöz adına Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir aldı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99