Flaş Kocaeli

Turan, Verimi Yüksek Ve Kaliteli Tarımı Hedefliyoruz

Tarım ve Tarımsal faaliyetlere her zaman destek veren Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra Ziraat Odasının toprak analizi, uzaktan hava, nem, toprak durumu analizi, zararlı böceklerle mücadele cihazlarının tanıtım toplantısına katıldı

İlçemizin bereketli topraklarının yanı sıra gerek iklimi, gerek konumu, gerekse potansiyeli bakımından her türlü tarımsal faaliyetin yapılmasına çok elverişli bir bölgede bulunduğunu ifade eden Başkan Turan, ‘’İlçemizde bilinçli ve teknolojik imkânları kullanarak doğal, verimi yüksek ve kaliteli tarımı hedefliyoruz. Bu kapsamda ilçemizdeki tüm kurumlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ dedi.

 

Ziraat Odasının tanıtım toplantısına Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin’in ev sahipliğinde, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Rahmi Üresin, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı Mustafa Satılmış, kurum yetkilileri, mahalle muhtarları ve çiftçiler katılım sağladı.

Çiftçileritek tek dinleyerek talep ve önerilerini dinleyen Başkan Turan, “ Ziraat odamız ile belediyemiz olarak birçok çalışmayı birlikte yürütüyoruz. Bugün de çiftçilerimizin her yönden daha fazla mahsul elde edebilmesi ve mahsule zarar veren böcek, larva gibi haşerelerden koruyabilmesiadına mücadele yöntemlerini birlikte dinledik. Kandıra Belediyemiz olarak çiftçilerimizi ve ilçemizi her alanda ileri taşımak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99