Flaş Kocaeli

Son günlerden siyasi kulislerde en çok konuşulan kuşkusuz Ali Babacan’ın kuracağı partiydi

Kurucusu olduğu AK Parti'den istifa eden ve yeni bir parti kuracağı yönünde iddialarla gündemden düşmeyen Ali Babacan, "2020' yılına girmeden partiyi kuracağız" dedi.

KOCAELİ AYAĞI NİHAT ERGÜN’E MANET

Kocaeli’de konuşulanlar ise partinin resmi olarak Kasım ayı sonunda kurulacağı yönünde, ilimizde de çok etkili isimlerin bu oluşumda yer alması siyasi hareketliliği bir hayli yükseltti. Nihat Ergün’ün başını çektiği ağır isimlerin sık sık bir araya geldiği konuşuluyor.

 

KURUL UŞ KASIM AYINI GÖSTERİYOR

Yeni parti kuracağı kesin olan Babacan’ın geçtimiz günlerde Karar gazetesinden Ahmet Taşgetiren ve Yıldıray Oğur’un programında  soruları yanıtladı. Ali Babacan, kuracağı yeni parti için ilk kez bir kesin bir tarih verdi ve "İçimizden  geçen takvimler 2020'yi göstermeden partimizi tüzel kişiliği kavuşturmak" ifadesini kullandı.

 

KOCAELİ’DEN BİR ÇOK İSİM BABACAN’IN YANINDA YER ALACAK

Kocaeli ayağı boş durmuyor, Ali Babacan’ın kuracağı partiye Kocaeli’den yoğun bir katılımın olacağı şimdiden kulislerde konuşulmaya başlamı durumda. Bu isimlerin başında eski bakanlar, eski belediye başkanları, eski milletvekilleride bulunuyor. Hatta gelen duyumlara göre Kocaeli’de şu anda aktif siyasette bulunan bir çok isminde Babacan’ın partisine geçeceği iddia ediliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99