Flaş Kocaeli

3 yarışmacıda madalya ile döndü

Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen yemek yarışmasında, kısa adı UGEF olan Uluslararası Gastronomi Federasyonu damga vurdu. Yarışmaya 3 yarışmacı ile katılan UGEF 4 altın madalya ve 4 kupa alarak kırılması zor bir rekor kırdı.

81 İLDEN 400 KİŞİ YARIŞTI

81 ilden Yaklaşık 400 yarışmacının katıldığı programda ,UGEF Profesyonel takımı 3 daldaki yarışmada 4 altın madalya kazanarak mutlu döndüler.

 

3 İLİ TEMSİL ETTİLER

UGEF Kocaeli Temsilcisi Mehmet Kaplan'ın öncülüğünde Ankara'ya giden UGEF yıldızları, 23-24 Ağustos tarihlerinde Ankara Kızılcahamam'da gerçekleşen yarışmada Gaziantep, Bursa ve Kocaeli'yi temsil ettiler.

Ayrıca, İzmir Ege Aşçılar Yarışması'nda klasman birincisi olarak altın madalya kazanan Büşranur Zengin de yarışmada yine madalya kazandı. 

KOCAELİ'NİN GURURU GÜLHAN DURAN OLDU

Kocaeli adına Gülhan Duran da yarışmada Kocaeli'ye madalya ile dönen yarışmacılardan

 

TR

 

3 YARIŞMACI 3 MADALYA KAZANDI

Gaziantep’li  Mehmet Kaplan’ın başkanlığını yaptığı federasyon dahil ,Kocaeli ,Bursa, Ankara’dan katılan yarışmacılar kıyasıya yarıştılar ustalar kategori sinde İzmir’li birinci olan Büşranur zengin iki dalda yine birincilik ödülü aldı. Kral tacı ve tatlı kategori sinde şefler kategorisinde ter döken Kocaeli’li aşçımız Gülhan duran yöresel yemekde analı kızlı ile birincilik ve kupanın sahibi oldu.

DI

 

KIZILCAHAMAM’DA UGEF RÜZGARI ESTİ

Üniversite kategorisinde yarışan Beyza akbaş Osmanlı mutfağından kovun dolması ile 1.lik kupasının sahibi oldu. Mehmet Kaplan önderliğinde takım 3 de 3 yaparak Kızılcahamam damga vurdu Gaziantep Mehmet Kaplan ayrıca , organizasyona tam destek veren,As başkan kaya solmaz genel sekreter Yakup İlhan Almanya temsilcisi sevda şişik ve Süreyya Selçuk’a ve Şırnak dernek başkanı Halil İbrahim Bayık'a  teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Sait tunç - 31 Ağustos 2019 20:04
Mehmet kaplana ve ekibine başarılar dilerim

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99