Posco Assan Fark Yaratıyor…

2013 yılında üretime başlayan, Türkiye’nin ilk ve tek paslanmaz çelik üreticisi konumunda olan Posco Assan, kısa sürede yakaladığı ekonomik başarılarına paralel olarak çalışan memnuniyeti açısından da sektöründe fark yaramaya devam ediyor.

Posco Assan; sahip olduğu çalışma ortamı, çalışanlarına sağladığı yan haklar ve gerçekleştirilen organizasyonlar ile çalışan memnuniyetinde sektör ortalamalarının yaklaşık 15 puan üstünde yer aldı.

 

Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir: “En Önemli Amacımız Çalışanlarımızın Mutlu Olduğu Bir Şirket Yaratabilmek”

 

 Posco Assan tarafından hayata geçirilen uygulamalar ile ilgili bilgiler veren Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir; “Şirket olarak sektörümüze önemli yenilikler getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışma ortamımızın daha da iyileştirilmesi adına atmış olduğumuz adımların çalışanlarımız tarafından da desteklenmesini memnuniyet ile karşılıyoruz. Çalışan memnuniyeti açısından sektörümüzü ve Türkiye genelini göz önünde bulundurduğumuzda ortalamaların üstünde olduğumuzu görmekteyiz. En önemli amacımız çalışanlarımızın mutlu olduğu bir şirket yaratabilmek. Bunun için de yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Restoran tadında yemekhane ve kafeterya
Posco Assan yemekhanesi 2018 yılında yapılan düzenleme ile Kocaeli’nin en nezih restoranlarıyla yarışır bir seviyeye geldi. Aynı anda yaklaşık 300 çalışanın yemek yiyebildiği yemekhaneden, çalışanlar oldukça memnun kaldılar. Yemeklerde belirli periyotlarda Türkiye’nin ve dünyanın yöresel lezzetlerinden örneklere yer veriliyor.
Fiziksel anlamda Posco Assan; halı saha tesisi, basketbol/voleybol sahası, masa tenisi, fitness salonu ile lüks sitelerdeki imkanları çalışanlarının hizmetine sunuyor.

 

Özel Günlere Özel Programlar
Posco Assan çalışanları özel günler için hazırlanan programları ilgi ile takip ediyor. Aileler ile birlikte düzenlenen iftar programı, kadınlar gününe özel programlar, yeni yıl için hazırlanan etkinlikler, bahar şenliği ve yaza veda partileri, 1 milyon ton üretimi kutlamak için gerçekleştirilen aile katılımlı boğaz turu programları bunlardan yalnızca birkaçı… Posco Assan çalışanlarına ve çocuklarına yalnızca bu özel günler için özel hediyeler de takdim ediliyor.

 

 Kadın İstihdamında Öncü
500’ün üzerinde çalışan istihdam eden Posco Assan, 2018 yılında uygulamaya koyduğu Kadın İstihdamı Programı ile üretimde çalışan kadın sayısında önemli artış sağladı. İş’te Eşitiz Uygulamaları ile hamile çalışanlar için süt odası, sağlıklı besin desteği, servis rotalarında düzenleme gibi uygulamalarını hayata geçirdi. Engelli ve hamile çalışanlara özel park yeri, yemekhanede geçiş önceliği tanıyan şirket, Kadın Liderler İnisiyatifi-Platformu kurarak her cinsiyet için en az bir çalışan temsilcisi kotası getirdi.

 

İş Güvenliği ve Sağlıklı Yarınlar Uygulamaları…
Çalışanlarının sağlığını sadece iş güvenliği kuralları ile değil aynı zamanda Sağlıklı Yarınlar Uygulamaları ile destekleyen Posco Assan, çalışanlarının sağlıklarını korumalarına yönelik olarak kış aylarında taze sıkılmış meyve suyu dağıtımı yapıyor. Periyodik kontrollere ilave olarak da çalışanlarının vücut kitle indekslerine bakarak, sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmelerde bulunuyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99