İzmit Zabıta Kurban Bayramı’na Hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görevinin başında olacak.

KOORDİNELİ ÇALIŞMA

 

İzmit Zabıtası, İzmit halkının rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmesi için 7 gün 24 saat görev başında olacak. Bayram öncesi özellikle Arife günü şehir merkezi ve ana caddelerde denetimlerini sıklaştıracak olan ekipler vatandaşların istek ve taleplerine anında cevap verecek. Zabıta Müdürlüğü ekipleri; Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile diğer müdürlük ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışma yaparak, olumsuzluklara müdahale edecek.

 

KURBAN ATIKLARI UYARISI

 

Yetkililer, vatandaşların kurbanlık hayvanlarını toplu kesim yerlerinde kesmesi gerektiği konusunda da uyararak “Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen kesim alanları dışındaki alanlarda kaçak kesim yapanlarla ilgili denetimler gerçekleştirilecektir. Bu konuda vatandaşımızın daha duyarlı olacağına inanıyoruz. Ayrıca kurban kesen vatandaşların, kurban atıklarını caddelere, sokaklara gelişi güzel olarak atmamaları istendi. Açıklamada bu tür atıkların koku ve haşere oluşumunun yanı sıra ciddi hastalıkların da yayılmasına neden olduğu kaydedildi. Vatandaşların, şikâyetlerini Zabıtanın 318 00 20 numaralı telefonuna bildirebileceği de ifade edildi.

 

 İYİ BAYRAMLAR DİLEDİLER

 

Vatandaşların huzur ve mutluluk içerisinde bayramlarını geçirebilmeleri gece gündüz,  titizlik görevlerini sürdüreceklerini belirten Belediyenin zabıta müdürlüğü yetkilileri   “Tüm İzmit halkının Kurban Bayramını tebrik eder; sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99