Başiskele’de Bayram Arefesi Geleneği Bozulmadı

Başiskele Belediyesi, her bayram arefesi olduğu gibi bu bayram arefesi de geleneği bozmadı.

Başiskele Belediyesi, mezarlık ziyaretine gelen vatandaşa ücretsiz mevsimlik süs çiçeği dağıttı.

 

Başiskele’devefat eden yakınlarını kabirleri başında ziyarete gelen vatandaşlar Başiskele Belediyesi’nin mezarlık girişlerinde dağıttığı mevsimlik çiçeklerle önce mezarlıkları renklendirdiler, daha sonra vefat eden yakınlarına Kur’an-ı Kerim okuyup dualar ettiler.

 

Kurban Bayramı öncesi Başiskele’deki mezarlıklara akın eden 7’den 70’e vatandaşlar,Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla mezarlıklarda dağıtılan ücretsiz çiçekleri yakınlarının mezarlarına diktiler.

 

İlçede bulunan 9 mezarlıkta begonya çiçek türünden değişik renklerden4000 adet çiçeği vatandaşlara dağıtan Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmeleri için mezarlıklarda hazır bulundu. Vatandaşların gerek duyacağı oturma taburelerinden su bidonlarına, bahçe toprağından çapaya kadar tüm malzemeleri hazır eden ekipler, vatandaşlara her türlü kolaylığı sağladılar.

 

Mezarlık girişlerinde dağıtılan çiçekleri mezar başlarına eken vatandaşlar,yapılan buhizmetten dolayı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkür ederek, hayır dualarda bulundular.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99