Yelkenler 15 Temmuz Şehitlerimiz İçin Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolaysıyla Derince Yelken Kulübü'nün öncülüğünde gerçekleşen yelken yarışları büyük heyecana sahne oldu

Derince Yelken Kulübü'nün Ev Sahipliğinde

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminden sonra ilan edilen ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinlikleri Derince’de sürüyor. Etkinlikler kapsamında iki gün boyunca devam eden yelken yarışlarında heyecan dindi ve ödüller sahiplerini buldu. Derince Yelken Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin ödül törenine Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Derince Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Yüksel ile yelken camiasının önde gelen isimleri ve sporseverler katıldı.

 

Ödüller Sahiplerini Buldu

Yarışmaların sona ermesinin ardından 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz adına saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreninde, protokol tarafından dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları takdim edildi. Derince Yelken Kulübü'nün öncülüğünde gerçekleşen yelken yarışları sonunda optimist genel kategorisinde birinciliğe Körfez Yarımca Yelken Kulübü’nden İ. Burak Açıkgöz, optimist kızlarda ise birinciliğe Körfez Yarımca Yelken Kulübü’nden Sudenaz Özden ulaştı. Optimist Junior Genel kategorisinde ilk sırayı alan isim Şişecam Çayırova Yelken Kulübü’nden Alperen Ağma olurken, Optimist Junior Kız kategorisinde ise Derince Yelken Kulübü’nden Defne Tan ilk sırayı elde etti.

 

Başkan Aygün’den Mesajlar

Laser 4.7. Genel yarışmasında birincilik kürsüsü Derince Yelken Kulübü’nden Emre Yılmaz’ın olurken, Laser 4.7. Junior da ise ilk sırayı elde eden isim Şişecam Çayırova Yelken Kulübü’nden Uğurkan Yılmaz oldu. Optimist Genel kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, yaptığı konuşmada “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen bu organizasyona katılan tüm sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesileyle, 15 Temmuz’da Cumhuriyetimize kast eden hainlere karşı canlarını siper eden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99