Flaş Kocaeli

Kocaeli Ticaret odası makam aracı

Son günlerde herkes bu konuyu konuşmaya başladı.Koto nun mevcutta bulunan Audi marka makam aracı satılıyor yerine volvo marka makam aracı alınıyor.

Bende bu konuda bir kaç şey yazmak istiyorum, öncelikle şunu belirteyim Kocaeli Ticaret odası Türkiye'de hatta dünya da bizim yüzümüz, bizi temsil eden bir kurum.

Ben nüfusu Kocaeli'nin yarısı kadar olan illerin Ticaret odalarında bile milyonluk makam araçları olduğunu duyuyorum.
Kocaeli Ticaret odasını kimse esnaf odaları yada bakkallar odası ile karıştırmasın. Bizim Ticaret Odamız büyük bir kurum, Türkiye'nin örnek odalarından biri. Buraya dünyanın dört bir yanından misafirler geliyor, konsolosluk görevlileri, bakanlar, siyasi erkan ve daha bir çok kurum ziyarete geliyor. Zannediyormusunuz gelen misafirler sadece odada toplantı yapıp gidiyor.

Hiçde öyle değil, gerektiğinde yemeğe gidiliyor, gerektiğinde açılışa,  yada başka ziyaretlere gidiliyor.

Böyle Durumda Ticaret odası yetkilisi ve misafirler tek araba ile dolaşır. Bu heryerde böyledir.
Bakan bile geldiğinde Vali beyin makam arabası ile dolaşır.
Bu yüzden Kocaeli Ticaret odasının makam aracı, kendisine yakışır bir araç olmalı.

Gelelim diğer konuya, Audi marka araç kötümü bir çok insanın gıbte ile baktığı hayallerindeki araç deniliyor.

Buda doğru bir çok insan Audi marka aracının olması için dua eder, fakat burası bir şahsa ait değil bir ili Temsil eden kurum.

Audi marka araç eskidi geçenlerde Ankara yolunda arıza yapmış. Rezilliğe bakarmısınız koskoca Koto nun aracı yolda kaldı.

Hal böyle olunca, araç değiştirmek hasıl olmuş. O aracın masrafı ile uğraşmaktansa, yeni bir araç almak en iyisi.

Koto yetkilileri Volvo marka araç alırken de ince eleyip sık dokumuşlar, 780 bin TL'lik aracı çatır çatır pazarlık ile 400 bin civarı bir fiyata almışlar, yani burada da üyelerin hakkı korunmuş.

Koto nun araba meselesini diline dolayanlar, şöyle bir etrafınıza bakın çarşıdaki bir esnafın, bir kuyumcu nun hatta birçok mütaahit in altında bile milyonluk araçlar varken sırf egolarınızı tatmin etmek için Koto yönetimine vurmak için böyle şeyler yazmayın, böyle şeyler konuşmayın komik oluyorsunuz. 

Koto ya eleştiri yapacaksanız, haklı şeyler bulun, üyelerin menfaatine şeyler bulun, bulunki onlarda vatandaş haklı desinler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

kerem - 01 Kasım 2019 17:26
kimin parasınla alıyorlar o arabaları ticarethaneler patır patır kapatıyor beyfendiler keyfini peşinde neye yararki bu ticaret odaları ben faydasını görmedim 10 senedir sadece aidat ödüyor evrak ver diyosun para ver verelim bu nasıl bir zihniyet haram zıkkım olsun
Ahmet - 07 Temmuz 2019 19:13
Şeytanın sağdan yaklaşması olarak görüyorum bu düşünceyi..rnZengin Avrupa ülkelerinde bir çok başakan bakan vs bisiklet kullanıyor itibarları mı zedeleniyor..

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99