Özel İzmit Uğur Lisesi Öğrencileri Sanatsal Çalışmalarını Sergiledi

Özel İzmit Uğur Temel Lisesi 9,10 ve 11. sınıf lise öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı sanatsal çalışmalar İzmit yürüyüş yolunda sergilendi.

Görsel Sanatlar dersiresim öğretmeni Derya Kayaoğlu'nun rehberliğinde gerçekleşen toplam 314 çalışma sergiye çıkarıldı. Yol üzerinde yürüyen vatandaşlar çalışmalara bakmadan geçemedi. İlgi toplayan serginin baş mimarı Görsel Sanatlar dersiresim öğretmeni Derya Kayaoğlu“ Bu çalışmalar görsel sanatlar, yaratıcı drama ve müzik eğlenceleri ile çağdaş bireyler yetiştirilmesinin yanı sıra öğrencilerin beden dilini iyi kullanabilme ve net istediğini ifade edebilme yetkinlikleri de kazandırıyor” dedi.

 

BİR ÇOK ÇALIŞMA YER ALDI

Sergi hakkında bilgi veren Görsel Sanatlar dersiresim öğretmeni Derya Kayaoğlu “9.sınıf öğrencilerimizin 11 tane 25*35 suluboya, 14 tane 7-8cm boyutunda ağaç dilimi üzerine akrilik boyayla çiçek resmi, 20 tane 20cm lik yuvarlak ahşap üzerine nokta, çizgi ve lekeleri kullanarak cd kalemle resmettikleri çalışmaları ve 16 tane de camla yaptıkları 25*25 siyah mono baskıları yer almakta.

 

HER SINIFTAN ÇALIŞMA VAR

10. sınıflarımızın aydınger kağıt üzerine 40 tane cd kalemle nokta ve çizgilerden yararlanarak yaptıkları otoportreleri, 27 tane 10*15 cm ölçüsünde ince tahta üzerine akrilik boyayla resmettikleri hayvan resimleri ve 15 tane 25*25 boyutunda vitray çalışmaları serginlenmekte. 11. sınıflarımızın 52 tane 25*35 akrilik boyayla resmettikleri tuval çalışmaları, 72 tane cam üzerine renkli akrilik boyayla yaptıkları mono baskıları ve 62 tane ağaç dilimi üzerine cd kalemiyle yaptıkları çizgisel dövme çalışmalarını sergilemekteyiz. Ayrıca bu çalışmalar görsel sanatlar, yaratıcı drama ve müzik eğlenceleri ile çağdaş bireyler yetiştirilmesinin yanı sıra öğrencilerin beden dilini iyi kullanabilme ve net istediğini ifade edebilme yetkinlikleri de kazandırılır.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99