Flaş Kocaeli

Ali Güney’den Hürriyet’e: Bulunuduğunuz Makam Laf Değil İş Üretme Makamıdır

Ak Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Güney basın açıklaması düzenledi. Güney “Fatma Hanım’ı buradan uyarıyoruz, sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır” dedi.

Haber

Ak Parti İzmit ilçe başkanı ALİ Güney ilçe binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklendi.Başkan olmasının ardından 2  ay geçmesinin üzerine hala bir değişiklik, bir farklılık bir düzen bir icraat yapmadığını belirten Güney Bütün yetkileri Sayın Hürriyet kendinde toplamış, her şey olduğu gibi durağan hale gelmiştir. Fatma Hanım’ı buradan uyarıyoruz, sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır, elinizde geçmiş dönemlere ait yapılan usulsüzlükler adına bir belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun ve gereğini yapın, aksi halde boş laflarla iftiralar atarak menfi algı oluşturma çabasından vazgeçin” dedi.

 

MECLİSİMİZİ KISA ZAMANDA VAZİFEYE HAZIR HALE GETİRDİK

Bu dönemde AK Parti’nin bugüne kadar güzel ilçemize kazandırdığı hizmetleri korumak, hizmet kalitesinin geriye gitmesini engellemek, hatta şehrimizin ihtiyaçlarına göre daha güzellerinin yapılması için öncü olmak yine bizlerin görevidir. İzmit Belediye Başkanlığının kesin sonuçlarının açıklanmasından sonra meclis üyelerimizin hangi komisyonlarda görev alacağını, kimin grup sözcüsü olacağını, kimlerin encümen olacağını belirledik ve istişarelerle çizdiğimiz yol haritasıyla meclisimizi kısa zamanda vazifeye hazır hale getirdik.

ILIMLI VE YAPICI MUHALEFET YAPMAYA ÖZEN GÖSTERDİK

Yine hemen seçim sonrası bütün mahalle muhtarlarımızı ziyaret ettik, onların mahallelerinde aşamadıkları sorunlarda yardımcıları olacağımızı, muhtarlık makamıyla yerel yönetimlerde çok önemli bir yer tuttuklarını ifade ettik ve kendilerini tebrik ettik.Önümüzdeki süreçte de teşkilat iç yapılanmamıza eğilip, gerekli çalışmaları yapmak için hazırlanıyoruz. Tabi, bu süreçte yeni seçilen belediye başkanını da dikkatle takip ediyoruz.Biz olgunluk gösterelim istedik, bekleyelim Başkan ekibini kursun, kendisini ve Belediye’yi önümüzdeki beş yıllık sürece hazırlasın ve İzmit hizmetten mahrum kalmasın. Bu sebeple ne Meclis Üyelerimiz ne de teşkilatlar olarak bizler elimizden geldiğince ılımlı ve yapıcı muhalefet yapmaya özen gösterdik.

 FATMA HANIM İŞLERİ DE TOPARLAMAKTA ZORLANIYOR

Ancak geçen yaklaşık iki aylık süreçte görünen o ki, Fatma Hanım seçildiği makama henüz hazır olamadığı gibi işleri de toparlamakta zorlanıyor. Seçim biter bitmez bizler mahalle mahalle gezip, muhtarlarımızla bir araya gelip, talep ve beklentilerini öğrenmeye çalışırken; Sayın Hürriyet, yememiş-içmemiş, adı yolsuzluklarla anılan Şişli Belediyesinden bir ekip getirip, usulsüz bir şekilde geçmiş dönem evraklarında usulsüzlükler aramaya koyulmuştur.Gece yarılarına kadar süren bu araştırmalar sonucu ortada hala bir somut belge, bilgi olmadığı gibi yalnızca çamur at, izi kalsın mantığı ile iftiralar ve karalamalar ortaya savrulmuştur. Oysa ki, İzmit hizmet beklemektedir.

FATMA HANIM’I BURADAN UYARIYORUZ

İzmit’te seçim sonrası neredeyse iki ayı geride bırakıyoruz.Sayın Hürriyet, ne çalışma ekibini oluşturmuş, ne de mevcut kadroyu harekete geçirebilmiştir. Bütün yetkileri Sayın Hürriyet kendinde toplamış, her şey olduğu gibi durağan hale gelmiştir. Fatma Hanım’ı buradan uyarıyoruz, sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır, elinizde geçmiş dönemlere ait yapılan usulsüzlükler adına bir belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun ve gereğini yapın, aksi halde boş laflarla iftiralar atarak menfi algı oluşturma çabasından vazgeçin.

BİZ KİMSENİN BOĞAZINI SIKMIYOR, AÇIK KOVALAMIYORUZ

Şişliden getirdiğiniz denetleme ekibine gelince Şişli Belediyesinin yolsuzluklarla ayyuka çıkmış hali ortadayken bu ekip yolsuzluk tespitinden ziyade size ancak yolsuzluk nasıl yapılır dersi verir, sizde bu dersin talebesi olmaya namzetseniz onu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.Biz kimsenin boğazını sıkmıyor, açık kovalamıyoruz. Hatta söylediğimiz gibi partililerimize yönelik suçlamalarına rağmen yapıcı olmaya, henüz yeni bir belediye başkanı olduğu için anlayışlı davranmaya çalışıyoruz. Ama Fatma Hanım her fırsatta saldırgan üslubunu takınmayı, iftiralarla dolu beyanatlarıyla daha ilk icraatlarında dahi sınıfta kalmayı tercih etmektedir.“Ramazan Programlarını geçmiş döneme göre daha ucuz yaptık, Belediyenin parasına sahip çıktık” diyen Başkan’ın Ak Parti’nin yükselttiği hizmet çıtasını aşma endişesini anlayışla karşılıyor, bu anlamda işinin zor olduğunu biliyoruz.

TASARRUF İLE HİZMETTEN KAÇMAYI AYIRT EDEMEYEN BAŞKAN

Bizim dönemimizde Ramazan Programları 52 mahallenin tümünde yapılırken, bu dönem bu sayının yarısı kadar mahallede Ramazan Programları düzenleniyor ve yapılan programlar kalite ve içerik zenginliği açısından kıyas kabul etmiyor. Evet, Fatma Hanım bu performansıyla Belediye kasasından az para çıkmasını sağlayabilir zira hizmet etmezseniz para da harcamazsınız. Tasarruf ile hizmetten kaçmayı ayırt edemeyen Başkan yine tasarruf yapmayı planlamış olacak ki, Nevzat Doğan Başkanımızın seçimlerden önce planladığı ve alt yapı çalışmaları biten köy yollarının yapılmasını içeren ihale yapılmasına rağmen, hemen seçimlerden sonra ihale Fatma Hanım tarafından iptal edilmiştir.

TABİ BAŞKAN HANIMIN AKLI HİZMETTE DEĞİL

Bu fotoğraflardan sonra CHP ÇÖP, ÇUKUR ve ÇAMUR demektir dediğimiz zaman bize kızıyorlar, işte manzara ortada. İzmit Belediyesinin tez zamanda bu ihaleyi tekrar etmesini ve köy yollarını imar etmesini bekliyoruz, meselenin sonuna dek takipçisi olacağımızı da bilmelerini istiyoruz. Tabi Başkan Hanımın aklı hizmette değil, onun gündemi başka, seçim öncesi taktığı gülen kadın maskesini çabuk çıkaran Sayın Hürriyet seçildikten sonra parti rozetini çıkarıp, herkesin başkanı olacağını söylemişti.Bu sözlerin inandırıcı olması için etrafa gülücük ve kalpler dağıtmak maalesef yeterli olmuyor.

BELEDİYE BAŞKANININ MAKAMI BELSA PLAZADIR

CHP İl Binasında İzmit’le ilgili basın toplantıları düzenleyerek, belediyede elde edilen bilgilerle burada İl Başkanına, meclis üyelerine şov yaptırmak, “Herkesin Belediye Başkanı” iddiasıyla bağdaşmamaktadır.Varsa bir usulsüzlük, yolsuzluk, kanunsuzluk, söylediğimiz gibi mahkeme oradadır. Basın açıklaması yapılacaksa da, Belediye Başkanının makamı Belsa Plazadır. Bırakın Herkesin Başkanı olma söyleminin çökmesini, Başkan Hanım bu hareketiyle İzmit’te Millet İttifakını da çökertmiştir! CHP İl binasında basın açıklaması yaparak İYİ Parti’yi ve İYİ Parti seçmenini de görmezden gelmiştir, bu hadise de bize muhatabımızın akdine sadakat ölçüsünü göstermektedir.Sayın Hürriyet’in sorumlulukları İzmit’i temiz, düzenli ve mutlu tutmaktır. Bunu yaparken adil, tarafsız ve dürüst olması gerekir.Bunları kendisine hatırlatarak, toplantımıza katılan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, milletimize en derin saygılarımızı iletiyoruz.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99