GKD Başkanı Umut Ongül'den bayram mesajı

Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Umut ongül, yayınladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl dönümünü kutladı.

Genç Kocaelililer Derneği başkanı Umut Ongül , 19 Mayıs 1919, milli mücadelenin başladığı, aziz milletimizin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolüdür.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs ruhu, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zalime ve zulme boyun eğmeyen Aziz Türk Milleti’nin cesareti, feraseti ve vatanseverliğidir. Gençlerimizin bu ruhu anlaması, özümsemesi ve buna sahip çıkması çok önemlidir.

 

Türk Gençliği bu ruhu en iyi şekilde temsil ettiğini her defasında göstermiştir. Kanını, canını vatan uğruna hiç çekinmeden vermeye hazır vatan evlatlarımız olduğu sürece milletimizin bekasına kast edenler elleri boş dönecektir. Nice zaferlerle dolu tarihimizde bizleri vatan sahibi yapmak ve korumak için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu duygu ve temennilerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, tüm gençlerimizin en kalbi duygularımla sağlıklı, mutlu, müreffeh bir gelecek diliyorum dedi.

 

Genç Kocaelililer Derneği olarak her zaman gençlerin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz açıklamalarında bulunan Umut Ongül,tekrardan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99