Flaş Kocaeli

Heyet Özel İstişarelere Başladı

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı belirleme süreci sil baştan oldu. İkinci defa Kocaeli’ye gelen heyet Kocaeli’nde özel istişarelere başladı.

6 KİŞİLİK HEYET GELDİ

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, 31 Mart seçimlerinde İzmit’in kaybedilmesini AK Parti Kocaeli İl başkanı üstüne alarak istifa etti. Bunun üzerine AK Parti genel merkezi 6 kişiden oluşan bir heyeti Kocaeli’ye gönderdi. Heyette süreci yönetecek olan kişiler AK Parti Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Sultanbeyli Eski İlçe Başkanı Ali Sevinç, Marmara Koordinatörü Melek Şemşek ve 26. Dönem Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt yer aldı. Heyet Kocaeli’nde il başkanını belirlemek için mevcut ilçe başkanları, mevcut belediye başkanları, eski dönem belediye başkanları, AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile istişaresini yaptı. Buradan gerekli istişare ve isimleri aldıktan sonra Ankara’ya döndü.

 

5 İSİM ÇAĞIRILMIŞTI

Gerekli istişarelerde bulunan heyet, istişareden çıkan isimleri AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. Ankara'ya mülakat için Mehmet Ellibeş, Berna Abiş, Şahin Talus, Ali Korkmaz ve Halit Çokan çağırıldı. Erdoğan bu isimler içinden bir İl Başkanı belirlemeyerek, heyetin tekrar Kocaeli’ye dönmesini istedi.

 

HEYET TEKRAR KOCAELİ’NDE BU SEFER 3 KİŞİ

Tekrar Kocaeli’nde istişare için gelen heyete bu sefer süreci AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Marmara Koordinatörü Melek Şemşek yönetecek. Heyet bu sefer AK Parti eski ilçe başkanlarıyla istişare yaptı. Daha sonra mevcut belediye başkanları ile tekrar istişare eden heyet dün istişare sonlandırdı.

 

GÖRÜŞMELER İL BİNASINDA YAPILMIYOR

Dün istişarelerine son veren heyetin bugün Ankara’ya gitmesi bekleniyordu. Bugün İl Binasında görüşme yapmayan heyet Kocaeli’nde özel istişareler yapacak. Vekaleten İl Başkanlığını yöneten Miktad Aydın, “ Heyetin bugün tekrar İzmit’te istişareler edecek. Bu istişareler İl Binasında olmayacak. Gerekli istişareleri yaptıktan İstanbul’a dönecek. Gerekli raporları hazırladılar. Genel Başkanımıza bu rapor sunulacak daha sonra İl Başkanımız belli olacak” ifadelerini kullandı. 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99