Flaş Kocaeli

Kızılay, İftar Sofrasında misafirlerini Ağırladı

Milyonlarca kişiye yardım eli uzatan Kızıl, bugün Seka Deniz Restoran’da iftar programı düzenledi

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Ramazanda da yardımlarına hız kesmeden devam eden Türk Kızılayı Kocaeli Şube, Seka Deniz Restoran’da iftar programı düzenledi. Programa Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek’in yanı sıra, Temsilcisi Murat Ellialtı, Kızılay Genel Merkez TAKP Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, Sibel Gönül, Kartepe eski Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl eski Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın, İl Müftüsü Burhan Bilgin ve çok sayıda Kızılay gönüllüsü katılım sağladı.
KURAN-I KERİM TİLAVETİ YAPILDI
Program, İl Müftüsü Burhan Bilgin’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, yüzlerce davetli ezanın okunması ile orucunu aynı anda açtı. İftarın ardından Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek, konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi.

 

IMG_5739


“BİZ HEM SAVAŞTA HEM BARIŞTA VARIZ”
İpek, “150 yıllık bir tarih yazdık. Bunlar yüreği büyük olanların hareketi. Kimi zaman barışta kimi zaman savaşta hep biz vardık. Afetlerde sıcak çorba ve sığınak, ilik naklinde can olduk hayat olduk umut olduk. Kapitalizmim modern dünyayı etkilediği günümüzde çokça ihtiyaç sahibi var. Yardıma muhtaç insanlar gün geçtikçe daha da atıyor. İnşallah sizler sayesinde yardımlarımıza devam edeceğiz. Kocaeli büyükşehir belediyemize ve İzmit belediyemize her zaman desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gecemiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
“AFETİ EN İYİ BİLEN, KOCAELİ”
İpek’in ardından Genel Merkez Temsilcisi Murat Ellialtı söz aldı. Ellialtı, yaptığı konuşmada; Ben sizleri tebrik ediyorum. Kızılay’a sahip çıkıyorsunuz, mazluma sahip çıkıyorsunuz. Bu sofralar ihtiyaç sahibinin olduğu dünyanın her tarafında kuruluyor. Kızılay sadece ihtiyaç sahiplerinin değil afet durumunda da yanınızda olan bir kurum. Bunu en iyi bilen Kocaeli. Biz bir Kuvay-ı Milliye topluluğuyuz. Toplum ne zaman bir ihtiyaç olsa Kızılay her zaman yanında oluyor. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Programın sonunda Murat Ellialtı, Figen Büyükakın ve Saadettin Hülagü’ye çiçek takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99