Flaş Kocaeli

Özel Seymen’de 7. Yaratıcılık festivali

İlimizin en köklü eğitim kurumlarından olan ve birçok ilke imza atan Özel Seymen Eğitim Kurumları, Yaratıcılık Festivalinin yedincisini de coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi.

Yaptıkları gösterilerle daha coşkulu ve keyifli geçen festivalde küçük müzisyenler, küçük ressamlar ve jimnastik gösterilerini yapan minikler söyledikleri şarkılarla da ailelerini coşturdular.

 

Etkinlikte öğrenci ve velileri farklı gruplara ayrılarak yaratıcı çizgiler ve mandala çalışmalarını keyifle yaptı.

İlkokul Müdürü Ercan Demir “Yaratıcılık, olmayan bir şeyi hayal edebilme, bir şeyi herkesten farklı yollarla yapabilme ve yeni fikirler geliştirebilme yeteneğidir. Çocuklar her yaş döneminde farklı farklı yaratıcılık örnekleri sunarlar, bizler de yetişkinler olarak onların yarattıkları durumları hayretle izleriz.

 

Seymen Eğitim Kurumları Anasınıflarında, yıl içinde Scamper Yaratıcılık Programı kapsamında birçok yaratıcılık çalışması yapılarak öğrencilerin yeni fikirler üretebilme becerileri destekliyoruz.  Yaratıcılık Festivali ile yaptığımız bu çalışmaları velilerimizle paylaşmış ve hep birlikte keyifli ve üretken bir gün geçirmiş oluyoruz” dedi.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99