Flaş Kocaeli

Eryarsoy Bugün İstifa Ediyor

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifası kesinleşti. Eryarsoy bugün saat 16:00’te yapacağı basın toplantısıyla istifa etmesi bekleniyor.

Şemsettin Ceyhan’dan görevi devralan Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ile ilgili istifa haberleri dün gündeme bomba gibi düşmüştü. İlk olarak iddiaları reddeden Eryarsoy, bugün öğleden sonra basın mensupları ile bir araya gelerek istifa kararını duyuracak. 

 

SİBEL GÖNÜL YENİ BAŞKAN OLABİLİR

Eryarsoy’un istifa edeceği haberleri de dün akşama sonra ortaya çıkmıştı. Gecenin gece geç saatlerinde ise kesinleşti.Bugün ise AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, ilçe başkanları ile yapacağı toplantının ardından görevinden istifa edecek. Abdullah Eryarsoy’un istifasıyla birlikte il başkanlığı koltuğuna ve vekaleten ise seçim işleri başkanı Arif Aküzüm gelmesi bekleniyor. Atamanın ise 1 hafta içinde gerçekleşeceği bekleniyor. Ayrıca kulislerde dönen dedikodulara göre Sibel Gönül’ün il başkanı olma ihtimali yüksek.

 

SEÇİMİN FATURASI

Kızılcahamam kampından sonra AK Parti’nin değişim vurgusunun yapması ülke genelinde birçok yerde teşkilatlarda yenilenme çalışmalarına başlanmış ve Kocaeli’de önceki yerel seçimlerde 13-0 olarak galip çıkan AK Parti’nin bu seçimde 12-0 olup İzmit ilçesini CHP’ye kaptırması dikkatleri Eryarsoy’a çevirmişti. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99