Flaş Kocaeli

KARBAFED Kocaeli Basınıyla Buluştu

KARBAFED - Kocaeli Artvin Batum Havalisi Derneği Otel Asya’da basın mensuplarına kahvaltı ikram ederek tanışma toplantısı düzenledi.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

KARBAFED - Kocaeli Artvin Batum Havalisi Derneği Otel Asya’da basın mensuplarına kahvaltı ikram etti.Ayrıca programa Fuat Mehmet Ellibeş pozisyon mali sekreter/ yön. Kur. Bşk. Yardımcısı, Hasan Basri Başbay pozisyon Yön. Kur. Bşk. Yardımcısı, Metin İlhan Yön. Kur. Üyesi, Alper Yazıcı Yön. Kur. Üyesi, Mahmut Kahraman, Yön. Kur. Üyesi, Muharrem Gökbayrak  Yön. Kur. Üyesi, Selçuk Çelebi, Yön. Kur.üyesi, Zülfikar Ali Tokgöz Gen. Sek. Yön. Kur. Üyesi, Cemil Gürgen Yön. Kur. Üyesi, Şaban Yamak Yön. Kur. Üyesi katılım gösterdi. Programda KARBAFED - Kocaeli Artvin Batum Havalisi Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu “Bir projemiz var. Sosyal tesisi projesi. Bu sadece Artvinlilere değil tüm Kocaeli’ye hitap eden bir sosyal tesisi inşa etmek istiyoruz” dedi.

 

GÖREVİMİZİN CİDDİYETİNİN FARKINDAYIZ

KARBAFED - Kocaeli Artvin Batum Havalisi Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu açıklamalarında Biz 8 dernekle kurulduk. Bizim kardeş derneklerimizle olan muhabbetimiz hala devam ediyor. Bütün faaliyetlerimizi takip ediyorlar. Bizde onlarınkini takip ediyoruz. Kocaeli’nde Artvinlileri hiçbir siyasi parti çatı altında olmadan temsil eder. Görevimizin ciddiyetinin farkındayız. Bütün arkadaşlarım bu konuda yüksek bir önem gösteriyor.

 

SOSYAL TESİS

Artvin tanıtımlarını buradan birçok arkadaşımızı götürerek tanıtımımızı yapacağız. Bir projemiz var. Sosyal tesisi projesi. Bu sadece Artvinlilere değil tüm Kocaeli’ye hitap eden bir sosyal tesisi inşa etmek istiyoruz. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Ayaklarınıza sağlık” diyerek konuşmasına son verdi” sözlerine yer verdi.

 

TÜM KARDEŞ ARTVİN DERNEKLERİNİN BİR ARAYA GELİŞİYLE KURULMUŞ OLAN BİR FEDARASYONDUR

Ardından derneğin ve başkanlığının hikayesinden bahseden bir tanıtım gerçekleşti.Tanımda KARBAFED; Kocaeli Artvinliler Derneği'nin önderliğinde, Kocaeli'deki tüm kardeş Artvin derneklerinin bir araya gelişiyle kurulmuş olan bir federasyondur.Bizleri KARBAFED Federasyonu'na ulaştıran yolculuk; 2015 yılında Mikail Kalyoncu'nun Kocaeli Artvinliler Derneği yönetim kurulu üyesiyken görevdeki başkanın yoğun iş trafiği sebebiyle istifasıyla başlıyor.

 

TÜM KARDEŞ ARTVİN DERNEKLERİYLE İSTİŞARELERE BAŞLANIR

Diğer yönetim kurulu üyeleri Mikail Kalyoncu'nun başkanlığa geçmesini önerir ve 2015 yılının mayıs ayında, Mikail Kalyoncu önce yönetim kurulu kararıyla başkanlık görevini üstlenir. Ardından Mikail Kalyoncu; 2016 Yılının Ocak ayında Kocaeli Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin seçilmiş başkanı olacaktır.Mikail Kalyoncu ve yönetim kurulundaki arkadaşları seçimlerin ardından diğer tüm kardeş Artvin dernekleriyle istişarelere başlar.

 

FEDERASYON OLMAK 'İHTİYAÇ'

Tüm kardeş derneklere tek tek gerçekleştirilecek ziyaretlerde, federasyon olmanın 'ihtiyaç' olduğunu vurgulayan Kocaeli Artvinliler Derneği; gerek göç zamanında gelen eski Artvinliler, gerekse yeni göç eden ve kente yerleşen Artvinliler arasında iletişim köprüsü misyonu, geçmişten günümüze kültürel ve tarihi zenginliklerin korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için 'federasyon' olgusuna gereksinim olduğunu ifade ederler.

 

ARTVİNLİLER DERNEĞİ'NİN OLMAZSA OLMAZ OLDUĞU GERÇEĞİYLE KURULUR

Kardeş derneklerin bir çoğu, Mikail Kalyoncu ve yönetimine hak verir ve federasyonun hayata geçmesi ve faaliyetlerine başlaması konusunda büyük katkıda bulunurlar.Tüm kardeş dernekler, Kocaeli Artvinliler Derneği öncülüğünde önce ayda bir gerçekleştirilen toplantılar yaparlar. Her ay bir kardeş Artvinliler Derneği'nin ev sahipliği yaptığı toplantılar gerçekleştirilir.Kentin üç büyük ilçesinde Artvin Derneği'nin olmayışının eksikliği giderilir. Karamürsel'de 9 Artvin kökenli köyün olması Karamürsel Artvinliler Derneği'nin olmazsa olmaz olduğu gerçeğiyle kurulur.

 

5 SENE BOYUNCA

Yine aynı şekilde bu 3.5 sene içerisinde; Başiskele ve Körfez ilçelerimizde de eksik olan Artvin Dernekleri kurulur.3.5 sene boyunca; 2019 a kadar gelen süreçte Kocaeli Artvinliler Derneği daima birlik ve beraberliği perçinleyici çok önemli etkinliklere imza atarlar.Kocaeli Artvinliler Derneği'nin en önemli hedeflerinden olan Federasyon, kısa adıyla KARBAFED; tüm bu birlik-beraberliği perçinleyici etkinlik ve istişareler doğrultusunda; 15Mart 2019 da 8 dernek ile birlikte genel kurulu yapılarak resmi olarak onaylanır ve kurulur.

 

8 DERNEK

Hem kurucu hem de seçilmiş başkanlarla Karamürsel Artvinliler Derneği , Gölcük İznik Batum Havalisi Derneği, Başiskele Artvinliler Derneği, Kocaeli Yusufeliler Derneği, İzmit Artvinliler Derneği, Kocaeli Artvinliler Derneği, Kandıra Beylerbeyi Derneği ve Körfez Artvinliler Derneği olmak üzere 8 dernek bugün KARBAFED - Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu'nu oluşturmuştur

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99