Başkan Sezer Öğrencilerle Mendil Kapmaca Oynadı

Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi kapsamında, Gölcük Belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Eğlenceli Çocuk Oyunları Şenliği’nde Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer 17 Ağustos Spor Salonu’nda, protokol ve 2. sınıf öğrencileriyle mendil kapmaca oynadı.

Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi kapsamında, Gölcük Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Geleneksel Eğlenceli Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında, bugün 17 Ağustos Spor Salonu’nda çocuk oyunları oynandı ve ödül töreni gerçekleştirildi. Yapılan etkinliğe Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gençlik ve Spor Gölcük İlçe Müdürü Hasan Ceyhan, Gölcük Belediyesi Spor Müdürü Salim Tekeş, Gölcük Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fatih Bayram, Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alptekin, Gölcük Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katılım gösterdi.

 

‘SAYGIDEĞER ÇOCUKLARIMIZI SEVGİYLE KUCAKLIYORUZ’

Gerçekleştirilen programda ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Ceyhan, çocuklarla birlikte “Yağ satarım, bal satarım” oyunu oynadılar. Öğrenciler, mendillerini bırakarak protokol üyelerini koşturdu ve ortaya eğlenceli görüntüler çıktı. Oyunun ardından yapılan ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, “Çocuklarımızın geleneksel oyunları öğrenmeleri ve oynamaları hakkında böyle bir proje yapılmasına karar verdik. Bu tür çocuk oyunlarımız, bizim somut olmayan kültürel mirasımızdır. Bundan ötürü bu mirası çocuklarımıza bırakmak, bizim için bir vazifedir. Bugün burada yapılan etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, en başta geleceğimiz olan saygıdeğer çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyoruz” dedi.

 

ÖĞRENCİLERE MADALYALARI VERİLDİ

Başkan Sezer’in konuşmasının ardından gün içerisinde yarışmalara katılan okulların yarışmacı öğrencilerine ödülleri verildi. Barbaros İlkokulu öğrencilerine Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer; Tersane İlkokulu’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu; Çiftlik İlkokulu’na Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Ceyhan; Donanma İlkokulu’na İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alptekin; Piri Reis İlkokulu’na Gölcük Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu; Piyalepaşa İlkokulu’na Gölcük Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fatih Bayram; Hisareyn İlkokulu’na Piri Reis İlkokulu Müdürü Cemalettin Yılmaz; Müfit Saner İlkokulu’na ise Gölcük Belediyesi Spor Müdürü Salim Tekeş, madalyalarını verdi. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99