Flaş Kocaeli

Dilovası Meclisi’nde Gerginlik! SP’li Metin Dalgalı:Vatandaşın Bunları Bilmesi Gerekiyor

2018 yılına ait faaliyet raporunun görüşülmesini Mayıs ayı olağan toplantısına erteleyen ancak usul hatası yapıldığı açığa çıkan Dilovası Belediye Meclisi, Dilovası Belediye Meclisi, 2018 yılı faaliyet raporunu görüşmek üzere olağanüstü toplantısı yapıldı. Mecliste yaşanan gerginliği Saadet Partisi Grup Sözcüsü Metin Dalgalı açıklamalarda bulundu.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Dilovası Belediye Meclisi, 2018 yılı faaliyet raporunu görüşmek üzere olağanüstü toplantı. Saadet Partisi Grup Sözcüsü Metin Dalgalı, 1.3 milyon TL tutarında bilinmeyen açık tespit ettiklerini söyledi. Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında Saadet Partisi Grubu sözcüsü Metin Dalgalı, 1 milyon 339 bin TL tutarında bilinmeyen bir açık gördüklerini tespit etti. Başkan Şayir ve AK Parti meclis üyeleri ısrarla önceki dönemin hiçbir vakasının kendilerini bağlamayacağını söylerken Dalgalı konuların üzerine gidilmesi gerektiğini savundu. Tartışmalar sürerken Başkan Hamza Şayir oy çokluğu ile onaylanan faaliyet raporu tartışmaları sürerken toplantıyı bitirip salondan ayrıldı.

 

MUHALEFET ŞERHİ KOYDUK

Saadet Partisi Grup Sözcüsü Metin Dalgalı, “ Bugün olağanüstü bir meclis toplantısı gerçekleşti, Toplantı başlarken belediye başkanı direk olarak onaylıyor musunuz onaylamıyor musunuz diye sordu. Tabi iktidar partisi bunu direkt kabul etti. Bizde bunu araştırılmadan, soruşturulmadan ve tartışılmadan onaylamak doğru bir yaklaşım değil, dedik. Sonuç olarak her ne kadar sizi yaptığınız bir durum olmasa da alelacele ile bir el kaldırma ile onaylamak doğru değil dedik. Çünkü bizim gördüğümüz bazı usulsüzlükler var. Bizde muhalefet olarak bunu kesinlikle onaylamayacağımızı dile getirdik. Ve muhalefet şerhimizi ortaya koyduğumuz söyledik.

 

AYRINTILI BİLGİ VERMİYORLAR

Arada biraz tartışma oldu. Biz başkana sizin de bazı şeyleri bilmeniz lazım diye, bu şerhi koyduğumuzu söyledik. Mesela Dilovası’nda aylık 2 bin tane gazete, dergi dağıtılıyor. Bu gazetelerin ne şekilde dağıldığını biz görmedik. Kim dağıtıyor, kimler dağıtıyor görmedik. Sosyal yardım altında erzak ve kömür dağıtılıyor. Bunlar sadece söylenip geçiliyor. Ne kadar dağıtılıyor bilmiyoruz. Ayrıntılı bilgi vermiyorlar.

 

200 BİN KÜSU PARA HARCANMIŞ

 

Destek Hizmetler Birimi vardı. Bu birimde belli bir bütçe var. Bu bütçenin harcanıp, harcanmadığını ve en son aylık hesaplama yapıldığından 1 milyon 300 TL gibi bir açık çıkıyordu. Biz de bu açığın nedenini sorduk. İmarda yanlışlıklar var. Park ve bahçelerde yanlışlıklar var. Muhtarlık müdürlüğü var ne iş yaptığı belli değil. 200 bin küsur para harcanmış ama neye. Bunun gibi birçok örnek var. Biz bunların araştırılmasını istedik. Tabii iktidar partisi bunun bize mal olmaması gerektiğini söyledi. Biz bunun onlara mal edilmesi ile ilgili olmadığını sadece bunların açıklanması gerektiğini söyledik. Biz bunları size anlatacağımız kadar başkanınıza da öğreteceğiz dedik. Biz vatandaş seçti o yüzden bir yanlış varsa bunun düzeltmesi lazım. Sonuçta bu arkadaş yeni bir arkadaş varsa bunun Dilovası halkına söylenmesi gerekiyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99