Flaş Kocaeli

23 Nisan Kandıra’da Dolu Dolu Geçti

Kandıra Anadolu Lisesinde başlayan kutlama programları Kandıra Namazgah Mesire Alanında Kandıra Belediyesi tarafından ilk defa düzenlenen Çocuk Şenliği ile devam etti.

Sokak oyunları içinde özel bir yeri olan halat çekme, balon şişirme, çuval yarışı, ip atlama, yumurta taşıma, animasyon gösterileri, sürpriz hediyeler ve çuval gibi en eğlenceli yarışmalara katılan çocuklar oyun koçları eşliğinde keyifli anlar yaşadılar.

 

23 ülkenin ulusal elbiselerinin çocuklara giydirildiği etkinlikte çocuklara dünyadaki diğer çocuklarının yaşam biçimleri ve ülkeleri tanıtıldı.

 

Çocuk Şenliğinde eğlenceli anlar yaşadılar

 

Belediye Başkanı Adnan Turan etkinlik alanında çocukların ve ailelerinin ilgisi ile karşılaşırken, 23 Nisan çocukları ile keyifli anlar geçirdi.

 

Namazgah Mesire Alanında çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, "Sevgili çocuklarımız ve değerli aileleri, öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız hepimize kutlu olsun. 99 Yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi bugün açıldı ve 99 yıldır yüce meclis hiç kapanmadan her türlü şartta aziz milletimize hizmet etmeye devam ediyor. Bunun anısına da dünyada ilk kez ve sadece ülkemizde olmak üzere bugün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak hediye edildi. Bu güzel vatanı bizlere emanet eden tüm atalarımızı rahmetle ve minnetle anarken ülkemizin geleceği olan güzel çocuklarımıza da nice 23 Nisanlar diliyorumÇocuk Şenliği organizasyonunda emeği geçen tüm belediye çalışanlarımız ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kandıralıların yoğun ilgi gösterdiği Çocuk Şenliği eğlenceli anlara sahne oldu. Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında doyasıya eğlendiler. Çocuk Şenliği sonrası, Belediye Başkanı Adnan Turan, çocuklar ve aileleri ile sohbet edip ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99