Flaş Kocaeli

İşte Samimiyetin Fotoğrafı, İzmit Gülümsüyor

Chp den Vekil seçildi, yüzü hep gülüyordu. Sayın vekilim değil Fatma abla diyordu vatandaş, yolda, kasım kasım kasılmıyordu bu vekil

Değişik bir vekil profili çiziyordu. Vatandaş şaşırmıştı, öyle ya bizim milletvekilleri burnundan kıl aldırmıyorlardı. Hatta bazılarını vatandaş tanımıyordu desem yalan olmaz.

Daha sonra değişir bu vekilde, diğerleri gibi burnu havada olur dediler. Ama olmadı Fatma Kaplan Hürriyet hep halkın yanında halk ile iç içe oldu.

Daha sonra Fatma Kaplan Hürriyet katip üyesi oldu, kırmızı plaka aldı. Heh şimdi Fatma Kaplan Hürriyet havalara uçar, yere kimse indiremez onu dediler. 

Öyle olmadı inadına halkın arasından ayrılmadı sımsıkı sarıldı halka, onu o makamlara getiren halkı unutmadı diğer vekiller gibi, pazara gitti Hürriyet, maçlara gitti Kocaelispor'u unutmadı. 

Hürriyet  engellileri, otizmlileri, sakatları da unutmadı, desteklerini hep sürdürdü.

Gün geldi aday oldu İzmit’e, herkes seçim çalışması adı altında çalışırken o günlük hayatına devam etti, zira Hürriyet hep halkın arasında, hep taraftarın yanında, hep cemiyetlerde vardı zaten, yani başkaları için seçim çalışması şekli onun için sıradan bir gün oluyordu.

Dediler ki seçilirse değişir, Belsaya kimseyi yaklaştırmaz, Belsa'da kıyım yapar. Yine tutturamadılar, Fatma Kaplan Hürriyet hep sokakta, olmak istediği yerde vatandaşın Arasında olmayı tercih etti.

Gelelim bu yazının, bu fotoğrafın nedenine; geçenlerde geldi fotoğraf programlarda çekilmiş fotoğraflara bakarken  Fatma Kaplan Hürriyet nasıl başkanlık yapacak böyle diye sordum kendime .
Sonra dedimki o makam isteseydi kırmızı plakayı bırakmazdı, o başkan olmak değil, küçüklerin annesi ablası, büyüklerin Fatma ablası, dedelerin ninelerin Fatma kızı olmak istiyordu ve oldu. 

Çekildiği bütün fotoğraflarda vatandaşın yüzü gülüyor.

İşte bu yüzden Fatma Kaplan Hürriyet ikinci Leyla Atakan,

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99