Flaş Kocaeli

Başkan Büyükakın, “Kocaeli’yi Beraber Güzelleştirelim”

Mimarlar Odası Kocaeli Şube yönetimiyle bir araya gelen Başkan Büyükakın, “Sizlerden kentimizin her köşesini taramanızı, gördüğünüz eksiklikleri ve yapmamız gerekenleri bize sunmanızı istiyorum” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, Mimarlar Odası Kocaeli Şube BaşkanıFüsun Yılmaz ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Samimi ve verimli geçen görüşmede, kentin tamamındaki gelişim hakkında görüş alışverişi yapan Büyükakın, mimar gözüyle Kocaeli’nin incelenmesini Oda Başkanı Füsun Yılmaz’dan istedi. Kenti beraber ve ortak akılla yönetmenin güzel bir örneğini birlikte sergileyelim diyen Büyükakın, “Kocaeli’nin güzelleşmesi ve insanımızın daha mutlu olduğu bir kent yolunda ilerlemenin adımlarını hep birlikte atalım” ifadelerini kullandı.

 

“YENİ ŞEHİRCİLİK VİZYONUYLA HAREKET EDELİM”

Nazik ziyaretleri için Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi yönetimine teşekkür eden Tahir Büyükakın, gelin önümüzdeki süreçte beraber çalışalım diyerek, “Kocaeli’yi beraber güzelleştirelim. İzmit’ten Darıca’ya, Karamürsel’den Kandıra’ya kadar şehrimizin her köşesine birlikte değer katalım. Sizlerden kentimizin her noktasını taramanızı, gördüğünüz eksiklikleri ve yapmamız gerekenleri bize sunmanızı istiyorum. Şehrimizde cazibe merkezleri oluşturarak, birlikte yeni şehircilik vizyonuylahareket edelim” dedi.

 

“KOCAELİ’NE MİMAR GÖZÜYLE BAKMANIZI İSTİYORUM”

Bir masa etrafında ortaya koyacakları her çalışmayı Büyükşehir Belediye BaşkanıDoç.Dr. Tahir Büyükakın’la paylaşmak istediklerini belirten Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Füsun Yılmaz, “Kentimizin yararına dokunuşlar yapmak istiyoruz. Şube ve mimarlar olarak Büyükşehir Belediyemize her türlü desteği verebiliriz” diyerek Başkan Büyükakın’a göreve başlamasından dolayı da ayrıca tebriklerini iletti. Çok faydalı geçen görüşmede Büyükakın, “Kocaeli’ne mimar gözüyle detaylı bir şekilde bakmanızı sizden rica ediyorum. Yatay ve estetik şehir hedefimize mimarlarımızla ulaşacağız. Şehrimizin kültürünü yansıtan mimari ve dış mekân düzenlemelerini teşvik edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99