Flaş Kocaeli

Koü Öğrencileri Bahar Şenliğinin Ertelenmesini İstemiyorlar

Okudukları Üniversite’lerinde Bahar Şenliklerinin uzun yıllardır yapılmaması üzerine harekete geçen üniversite öğrencileri farklı üniversitelerden bir araya gelerek tek yürek oldu.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

ÖğrencileriN Twitter üzerinden başlattığı hashtag kampanyası ile kamuoyunda büyük bir ses getirdi. ODTÜ’lü öğrencilerin Twitter’da başlattığı kampanya ile sonuçlarına ulaşması diğer üniversite öğrencilerini harekete geçirdi. Başta Kocaeli Üniversitesi öğrencileri olmak üzere, Sakarya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi öğrencileri bir olarak şenliklerini geri kazanmak için adeta yek vücut oldu. KOÜ’lü öğrencilerin Twitter’dan verdiği destek ile Bahar şenliklerini geri kazanan Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, verdikleri destekten dolayı KOÜ’lü öğrencilere teşekkür ederek aynı şekilde kendilerinin de destek vereceklerini ifade etti. 

 

SOSYAL MEDYADA AKTİF OLARAK MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR

Günlerdir Twitter üzerinden çalışmalarına devam eden KOÜ öğrencileri SAÜ öğrencilerine bir çağrı yaparak birbirlerine destek için anlaştılar. Twitter üzerinden devam eden üniversiteliler tek bir noktada bir olarak hashtag kampanyalarını devam ettiriyor. Ayrıca KOÜ öğrencileri, fakülte, bölüm, MYO farketmeksizin tek bir yürek olarak, sosyal medya aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyor. Bir çok öğrencinin katılarak başladığı bu çalışmaya bir çok mecradan da destek geliyor. Sosyal medyada sürekli aktif olarak mücadelelerini devam eden Üniversite öğrencileri, verdikleri emeklerin boşa çıkmayacağından emin olduklarını dile getirdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99