Flaş Kocaeli

Yaşar Şanlı: Andımızı tekrar istiyoruz

23 Nisan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan TES Kocaeli 1 nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “23 Nisan’da Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulmasının müjdesini vermesini bekliyoruz” dedi

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yaparak “Kutlu mücadelenin mağrur ve dik duruşlu milletidir Türkler. Türk milleti yazgısını kendisi çizmiştir. İşgalci, emperyalizmle beslenen, kendinden olmayanı yok etme üzerinden politika geliştiren güçlerden asla gözü korkmamıştır. Ecdadımız cihanın en güçlü ordularıyla donanmalarıyla mücadele etmiş; yırtık üniformasına, delik ayakkabısına, boğazından ekmekten başka lokma geçmemesine, her alanda olduğu gibi askeri alanda da maddi sıkıntılara, kısıtlı silaha, cephaneye, teçhizata rağmen nice savaşlar kazanmıştır” dedi.

 

‘BU YIL DAHA ÖNEMLİ’

Tarihini iyi bilen milletlerin kutsal değerlerine sahip çıkabileceğini de ifade eden Şanlı, “Geleceğine doğru yön verebilir ve vatan savunmasında uyanık olabilir.Bugün milli mücadelenin 100’üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Bu nedenle 23 Nisan’ın ayrı bir anlam ve önemi vardır. Büyük Atatürk komutasında Bandırma Vapuru ile Samsun’a yol alındığı o gün, imanı ve inancı dev gibi olan Türk milletinin kaderi sonsuza dek değişmiş, esaret yerini hâkimiyete bırakmıştı. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu milli şahlanışın farkında olarak büyümesi en büyük gayemizdir” diye konuştu.

 

‘ÇOCUK ELİYLE TERÖR’

Türk yurdu üzerinde düşmanların yayılmacı emellerinin sona ermediğini belirten Şanlı, “Sadece kullandıkları yöntemler şekil değiştirmiştir. Bu kez terör örgütleri eliyle faaliyetlerini yürütenler, ülkemize vahşi bir kartal gibi saldırmakta, yılan gibi zehrini akıtmaktadır. Değerli kaynaklar küresel güçlerin iştahını kabartmakta, Milletimizin birliği, bütünlüğü, huzuru, devletimizin bekası hedef alınmakta; terör örgütleri dışarıdaki işbirlikçileriyle masum kanından beslenmeye devam etmektedir.Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Büyük Atatürk’e bırakın saygı duymayı, iftiraları ile kirli propagandaları ile O’nu güya yıpratmaya çabalamaktadırlar” dedi.

 

‘CİDDİCEZALAR GEREKLİ’

Şanlı, “Gelin hiç zaman kaybetmeden çocuk istismarına, cinayetlerine çok ağır cezalar getirelim, yasal düzenlemeler yapalım.Her 23 Nisan’da çocuklarımız için daha güzel bir gelecek istiyoruz ama bu maalesef temenniden öteye geçememektedir.Atatürk, ‘Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır’ dese de ne yazık ki bugün terör örgütlerinin maşası yapılan açlık sınırının altında yaşayan okula gönderilmeyen tarlada, sanayide çalıştırılan istismara maruz kalan şiddete uğrayan kaçırılan öldürülen kısacası çocukluklarını yaşayamadan büyüyen çocuklar bu ülkenin bir gerçeğidir” dedi.

 

‘ANDIMIZI HEDİYE EDİN’

Önemli bir konuda daha vardır ki o da Öğrenci Andı’nın çocuklarımıza hediye edilmesidir. Anayasa’da yer alan milli kimlik tanımından, mili değerlerimizden rahatsız olan güruh, Öğrenci Andı’nın kaldırılması için yoğun bir karalama kampanyası yürütmüş ve 2013 yılında Öğrenci Andı kaldırılmıştı. Oysaki Öğrenci Andı her türlü siyasi ve ideolojik söylemin üzerindedir. Aidiyet duygusunu pekiştirmektedir. Dolayısıyla yargı kararı beklenmeden MEB’in davadan vazgeçip öğrencilerimize 23 Nisan’da Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulmasının müjdesini vermesini bekliyoruz. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor; Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99