Flaş Kocaeli

Remzi Kaya: Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı

BBP Kocaeli il başkanı Remzi Kaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. Remzi Kaya sözlerinde “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu saldırının hiç bir gerekçesi ve izahı olamaz. Bu saldırı insanlığımıza, demokrasimize ve en önemlisi Türk kültürüne yapılmış bir saldırıdır. Müslüman Türk'ün inancında bunun yeri yoktur” dedi.

MÜSLÜMAN TÜRK'ÜN İNANCINDA BUNUN YERİ YOKTUR

Kaya sözlerinde “Bu kirli senaryoyu yazanlar kim henüz bilmiyorum ama geçmişte ve bugün kim teröristleri destekleyen partilerle hemhal olduysa Allah hepsini kahr eylesin. Kimsenin bu ülkenin güzel insanlarını, millet ve bayrak sevdalılarını birbirine düşürecek ayrıştırıcı dil kullanmaya, ötekileştirmeye hakkı yok. Biz yine de sağduyu çağrısı yapıyor, bu vesile ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu saldırının hiç bir gerekçesi ve izahı olamaz. Bu saldırı insanlığımıza, demokrasimize ve en önemlisi Türk kültürüne yapılmış bir saldırıdır. Müslüman Türk'ün inancında bunun yeri yoktur.

POLİTİK FAYDALAR İÇİN, ŞUURSUZ KALABALIKLARI KIŞKIRTIP…

Bu millete yapılacak en büyük kötülük memleket meseleleri ile mukayese edildiğinde, çöp kadar önemi olmayan politik faydalar için, şuursuz kalabalıkları kışkırtıp, sonra da etrafına bakınarak suçlu aramaktır. Bu deli gömleğini biran evvel çıkarmamız gerekiyor. İlk önce de sorumluluk makamında olanlar. Zira bu kadar dersi çıkarabileceğimiz, dünya kadar tecrübemiz var. Bu kadar tecrübeye rağmen, bu milletin arasına fitne tohumu ekilmesine vesile olanlar, ya feraset ve basiret açısından nasipsizdir, ya da ipleri başkasının elinde olan bir kukladır. Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu nun aşağıda paylaşacağım tespiti defalarca okunmalıdır."11 Eylül'de koskoca Türkiye'yi paylaşamadık, 12 Eylül'de birileri geldi 2,5 metrelik hücreyi bize 5,5 yıl paylaştırdı."

BİRLİKTE YAŞAMANIN YOLUNU BULMAK ZORUNDAYIZ

"Bir zamanlar; okullara sığmadık, mahallelere sığmadık, şehirlere sığmadık, Türkiye'ye sığmadık, birbirimizi sığdırmadık. Ama arkasından iki buçuk metrekarelik hücrelere sığdık! Dışarıda birlikte yaşayamayanlar; hücrelerde birlikte yaşamaya mecbur oldular. Dışarıda birlikte yaşamanın yolunu bulamayanlar; hücrede birlikte yaşamanın kültürünü geliştirebildiler. Onun için yeni gençliğe benim tavsiyem; nüansları derinleştirerek farklılığa dönüştürmek ve onları bir çatışma sebebi yapmak yerine, nüanslarımızı zenginlik sayarak; fikirlerimizi, yaşama tarzlarımızı birbirimize dayatmadan, birlikte yaşamanın yolunu bulmak zorundayız” diyerek saldırıyı kınadığını belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99