Adnan Turan, Ko-Mek Sergi Açılış Kurdelesini Kesti

KO-MEK, Meslek ve Sanat eğitimi kurslarının yıl sonu sergisinin açılışı, Namazgah Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal , Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Kazancı ve ilçe protokolüyle KO-MEK usta öğretici ve kursiyerleri  katıldı.

 

“Başkan Turan, Kursiyerlerin Sevgi Gösterisiyle Karşılandı”

Sergi açılış töreni öncesinde KO-MEK Müzik Grubu Usta öğreticileri, konuklar için türkülerini seslendirdi. Konser devam ederken salona Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve ilçe protokolü  girdi.

Kursiyerlerin sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Büyükakın ve Başkan Turan, kursiyerleri ve konukları selamladı.

 

“Kandıra Bezi, Beğeni Topladı”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KO-MEK tarafından düzenlenen sergi,  Kandıra’da açıldı. Kandıra’da bulunan KO-MEK Kurs Merkezleri’nde eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri vatandaşların beğenisine sunuldu.

Doğal ürünlerin yanı sıra el emeği göz nuru birçok ürünün yer aldığı sergide el emeği ile yapılan Kandıra Bezi işlemeleri ilgi odağı oldu.

Sergi açılışında kursiyerleri yalnız bırakmayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Ko-Mek kurslarının önemine vurgu yaptı.

 

Başkan Turan konuşmasında, “Ko-meğinKocaeli’deki en büyük halk üniversiteleriolduğunu  ve eşinin de bu kurslarda kursiyer olduğunu anlattı. Annelerin çocuklarıyla birlikte eğitim aldıkları bu kursların aynı zamanda sosyalleşmeye ve meslek edindirmeye katkısı olduğunu belirten Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra’da kırka yakınbranşta, 51 grupta yaklaşık 1142 öğrencinin eğitim aldığını ve bu eğitim ağının yaygınlaştırılarak sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal ise, Kandıra ilimizin yüzölçümü olarak en büyük ama  nüfus olarak da en küçük ilçelerinden biri. Bu olumsuz durum gibi gözükse de Büyükşehir Belediyesinin desteği ile  pek çok engeli aştık. Bugün de bunun en güzel örneklerinden birini görmekteyiz dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise konuşmalarında Komek kurslarına katılan vatandaşlarımız buralarda hem kendilerini dinlendiriyor hem de şehrin hayatına  renk katmış oluyor. Kandıra’ya dair muhteşem hayallerimiz var. Kandıra önümüzdeki süreçte en hızlı gelişecek ilçelerimizden bir tanesi olacak dedi. Turizm potansiyelinin yüksek olduğunu vurgulayan Başkan Büyükakın, hem turizmin hem de tarımın geliştirilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından sergiyi gezen Başkan Büyükakın ve Başkan Turan, kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99