Söğüt, “Halk oyunları birliğimizin sembolüdür”

Körfez Belediyesi Halk Oyunları Kursu’nda eğitim gören kursiyerleri ziyaret eden Başkan Şener Söğüt, “Folklorik kültürümüzü kuşaktan kuşağa aktarırken, bu birlik mesajını da geleceğe taşımış oluyoruz" dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şene Söğüt, belediye tarafından düzenlenen halk oyunları kursuna katılan kursiyerleri ziyaret etti. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren kursiyerlerle sohbet eden Şener Söğüt, eğitmenlerden de bilgi aldı. Halk oyunları ekibinin başarısının kendisini de mutlu ettiğini ifade eden Söğüt, “Başarı ancak ve ancak sıkı çalışma ve iyi bir ekip ruhuyla mümkün olabilir. Gördüğüm kadarıyla bu özellikler sizlerde fazlasıyla mevcut” dedi.

 

“EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ”

“Halk oyunları bir halkın en özel kültür varlığıdır” diyen Söğüt, “Erzurum'da bar, Doğu ve Güneydoğu'da halay, Trakya'da hara, Karadeniz'de horon ve birçoğu omuz omuza oynanan oyunlardır. Sahip olduğumuz gelenekleri, örfleri, milli manevi değerleri geleceğe taşımak en önemli görevimizdir. Bu oyunlar, adeta birlik ve beraberliğimizin sembolü olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99