Kartepe’de Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından olan Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatı’na katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından olan Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Deniz Hava Komutanlığı’nda gerçekleştirildi.

 

TATBİKATTA NELER YAPILDI?

Düzenlenen tatbikata Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın yanı sıra Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun, askeri erkan ve görevli personel katıldı. Yıldırım-2019Seferberlik Tatbikatında; Seferberlik sisteminin denenmesi,Tatbikata katılacak yedek personelin sefer görevlerineyönelikeğitilmesi,Yedek personelin seferde kullanacağı silah, teçhizat, araç̧ ve malzemeye intibakları,Yedek personel ile ilgili tebliğ ve celp işlemlerinde askeri ve mülki makamlar arasında koordinasyonun ve yükümlülerle iletişimin tesis edilmesi,Seferberlik ve savaş̧ halinde bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ile Silahlı Kuvvetler arasında yürütülecek müşterek faaliyetlerin denemesi yapıldı.

 

40 PERSONEL 6 ARAÇ KATILDI

Komuta merkezinde Kartepe Kaymakamı Dursun ve Kartepe Belediye Başkanı Kocaman, askeri erkandan tatbikat hakkında bilgi aldılar. Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatına 40 yedek personel, 6 araç̧ ile kamu kurum ve kuruluşlarından bazı unsurlar katıldı. Tatbikatın sonuç bildirisi taraflar arasında imza altına alındı.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99