Baki, “Aktif Siyasi Hayatıma Nokta Koydum”

31 Mart seçimlerinde Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nail Baki,Demokrat Parti’deki tüm görevlerinden istifa etti..

Halkımızın takdiri ile muhalefet görevini icra edeceğini ifade eden Baki, “Gerçek demokrat partili arkadaşlarımın desteğiyle ve tamamen kendi imkanlarım ile yürüttüğüm seçim kampanyası sonucunda üstüme düşen görevi fazlası ile yaptığım düşüncesindeyim. Maddi manevi zarar uğradığım seçim süreci ile ilgili konuşacak çok şey var ama şimdilik susma hakkımı kullanıyorum. Netice itibari ile aktif siyasi hayatıma şimdilik bir nokta koydum ”

 

“ANKARA VE İSTANBUL’DAN TEKLİFLER VAR”

Ankara ve İstanbul’da ki belediyelerden teklifler aldığını ancak önceliğinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni takip etmek olduğunu ifade eden Baki, “Ben zaten yıllardır belediyelere profesyonel bir şekilde firmam ile proje danışmanlığı yapıyorum ve bu konuda yurtiçinde ve yurtdışında isim yapmış bir kişiyim. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmam ile bu tekliflerin hiç bir alakası yok, hatta olsa olsa zararı olmuştur.”

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE YAKIN TAKİP”

Bu teklifleri değerlendirdiğini ama henüz bir karar vermediğini söyleyen Baki, “Netice itibari ile yerel değil genel bir seçim oldu. Dolayısı ile kişisel liyakatı ile değil de genel başkanın rüzgarı ile seçilen AKP’li bir adayı başarılı ilan etmek son derece anlamsız ve gereksiz olacaktır. Tahir beyin yerel sorunları çözecek bir gücü, insiyatifi ve liyakatanın olmadığına inanıyorum. İlk beyanatımda dediğim gibi Kocaeli’nin Ankara’dan idare edilen ikinci bir valiye değil güçlü bir belediye başkanına ihtiyacı vardı. Bu yüzden 15 yılı kaybeden Kocaeli’nin bir 5 yıl daha kaybetmemesi için Büyükşehir Belediyesini yakın takibe alma niyetindeyiz. Bu minvalde yapıcı bir muhalefet olma anlayışı ile yeni bir oluşumugerçekleştirmek düşüncesindeyiz. Bu konuda ileriki günlerde açıklama yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99