Flaş Kocaeli

Gölcük Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Gölcük Belediye Başkanı seçilen Av. Ali Yıldırım Sezer ve yeni meclis üyeleri ilk meclis toplantısında Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

. Tüm meclis üyelerinin, başkan yardımcılarının ve birim müdürlerinin tam kadro katıldığı meclis toplantısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Gölcük’ün Menfaatleri İçin Çalışacağız

Gölcük Belediye Başkanı Av Ali Yıldırım Sezer başkanlığında gerçekleşen ilk meclis toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Açılış konuşmasını yapan Başkan Sezer, “Gerçekleştirdiğimiz ilk toplantının hayırlı olmasını diliyorum. Demokratik bir yarış içerisinde Gölcük halkının teveccühü ile belediye başkanı olarak seçildim. Şuandan itibaren tamamımız farklı partilerden seçilmiş olsak ta, Gölcük için, Gölcük’ün geleceği için, Gölcük’ün menfaatleri için çalışacağız. Ben önümüzdeki 5 yıllık sürecin uyumlu ve Gölcük’ün menfaatlerini ön plana alarak çalışmalar gerçekleştireceğimiz bir dönem olmasını diliyorum. Bizim seçim süreci esnasında da özellikle belirttiğimiz gibi Gölcük’ün daha mutlu, yaşanabilir daha müreffeh bir şehir olabilmesi açısından hepimizin gayret göstereceğine eminim. Tüm siyasi partilerden bulunan arkadaşlarımız çok değerli ve onlarında bizimle aynı duygularda olduğunu kanaatindeyim. Zaman çok çabuk geçiyor. Allah ömür verirse bu sürecin sonunda son toplantıyı yaptığımız zamanda ilk toplantıyı iyi dileklerle başlamıştık; diyerek inşallah bunu da gerçekleştirmenin mutluluğunu Allah bize nasip eder. Hep birlikte bu önümüzdeki 5 yıl içerisinde Gölcük’e iktidarıyla, muhalefetiyle çok güzel hizmetleri birlikte yapabileceğimizin inancıyla bu meclisi açıyoruz.” dedi.

Meclis toplantısında gündem maddesini oluşturan meclis başkanı vekili, katip üyelikleri, encümen üyelikleri, plan ve bütçe komisyonu üyeleri, imar komisyonu üyeleri, Marmara Belediyeler Birliği, Sağlıklı Kentler Birliği,Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Gölcük Başiskele Termal Turizm Merkezi Birliği üyesi seçimi yapıldı.

Meclis Başkan Vekilleri ve Komisyon Üyeleri Seçimi Yapıldı

1.Meclis Başkanlığı Vekilliğine Kadir Özdemir, 2. Başkan Vekilliğine Fikret Ormancıoğlu, 
Katip Üyeliklerine Baki Özdemir, Güney Yılmaz, Encümen üyeliklerine Şevket Kaba, Sayime Yelken, Kürşat Çakıroğlu, Plan ve Bütçe Komisyonuna Berna Abiş, Muhammet Turan, Ertuğrul Eren, Pınar Naak, Mehmet Uzuner
İmar Komisyonuna Sedat Kul, Oğuz Çelebi, Mehmet Olhan, Gülcan Güç Denizci, Özgür Yılmaz
Çeşitli İşler Komisyonuna Mustafa Alkan, Recep Başkut, Kürşat Çakıroğlu, Türkan Çimen, Hüseyin Köroğlu

Marmara Belediyeler Birliğine Asil: İbrahim Kılıç, Yedek Fikret Ormancıoğlu

Sağlıklı Kentler Birliğine Asil: Kadir Özdemir ve Şevket Kaba, Yedek: Oğuz Çelebi ve Murat Eker

Türk Dünyası Belediyeler Birliğine Asil: Savaş Toprak, Yedek: Kürşat Çakıroğlu

Tarihi Kentler Birliğine Asil: Recep Başkut, Yedek: Sayime Yelken

Gölcük Termal Turizm Birliğine Asil: Murat Eker, Baki Özdemir ve İbrahim Uzuner, Yedek: Ertuğrul Eren ve İbrahim Kılıç

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine Asil: Ertuğrul Ere, Yedek: İbrahim Kılıçseçildi.


Komisyon seçimleri sonrasında, gündemin 9'uncu maddesi olan, 2018 Yılı Denetim Raporunu Meclis Üyesi Berna Abiş okudu ve Meclis bilgilendirildi. Gündemin 10. Maddesi olan 2018 Yılı Faaliyet raporu görüşüldü. Faaliyet raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Sağlıklı Kent Bilinci Genişletilecek


Önerge ile gündeme 11. madde olarak alınan, Gölcük Belediyesinin Dünya Sağlık Örgütü  Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı, 7'inci Fazına üyelik başvurusunun yapılması hususu, meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. 
Gölcük Belediyesi'nin Mayıs Ayı Meclis toplantısının 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.30 da yapılması oy birliği ile kabul edilerek, Nisan Ayı Meclis Toplantısı sona erdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99