Flaş Kocaeli

Gölcük Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

31 Mart yerel seçimlerinde Gölcüklülerin teveccühleri ile Gölcük Belediye Başkanlığı’na seçilen Av. Ali Yıldırım Sezer ilçe seçim kurulundan mazbatayı aldıktan sonra devir teslim töreni için belediyeye geldi.

Başkan Sezer, burada çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Başkanlık makamında gerçekleşen törende, Av. Ali Yıldırım Sezer çalışmalarından dolayı eski başkan Mehmet Ellibeş’e teşekkür etti.

Belediye başkanlık makamında gerçekleşen tören ile hizmet koltuğunu Av. Ali Yıldırım Sezer’e devreden Başkan Ellibeş, yeni belediye başkanına görevinde başarılar dileyerek, onbeş yıl süreyle yürüttükleri hizmet bayrağını Yıldırım Beye devrettiklerini söyledi. Gölcük’ün her alanda kalkınmayı sonuna kadar hak eden bir ilçe olduğunu aktaran Başkan Ellibeş, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

 

YILDIRIM KARDEŞİMİ TEBRİK EDİYORUM

“Yıldırım kardeşimi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin. Tecrübemizden faydalanmak isterse kendisine bir telefon kadar yakınım.Görevimi bir çatı altında, halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla, dünya lideri Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği anlayışı yaptık.  Allaha şükrediyorum ki;  41 yıl sonra başımız dik, anlımız ak, onurumuzla şerefimizle görevi,  bayrak yere düşmeden tamamladık. Yani AK Parti’nin gönül belediyeciliği Bayrağını yine Gölcük’te dalgalandırmaya devam edeceğiz. Sevgili kardeşim Sezer, bu bayrağı daha üst yerlere taşıyacaktır buna canı gönülden inanıyorum. Kendi çalışma arkadaşlarıyla, kendi meclis üyesi arkadaşlarıyla, Gölcük halkıyla bütünleşecek birlik beraberlik içerisinde olacaklardır.  Verdiği vaatlerin her birini yerine getirmek için çalışacaktır. Cumhur ittifakı Milliyetçi Hareket Partisi arkadaşlarımızın gayretli çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum Yıldırım kardeşime Belediyenin mührünü takdim ediyorum” dedi. 

 

ÖNCE MİLLET ÖNCE MEMLEKET SEVDASIYLA YOLA ÇIKTIK

 

Başkanlık görevini devralan Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer “ Uzun bir seçim süreci geçirdik. Biz samimiyetle tevazu ile yola çıktığımızı söyledik.  Önce millet, önce memleket sevdasıyla yola çıktık ve belediye meclis üyelerimizi seçtik hepsine üstün başarılar diliyorum. Öncelikle sayın Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’e Mehmet abime, başta kendisi olmak üzere bu güne kadar hizmet eden Gölcük’de taş üstüne taş koyan tüm belediye başkanlarımıza ve onların kıymetli personellerine şükranlarımı sunmayı bir borç biliyorum.  Ahirete intikal edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Mehmet  abime de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. İyi dilekleri içinde teşekkür ediyorum”dedi.


MODERN BİR GÖLCÜK OLUŞTURACAĞIZ


Başkan Sezer konuşmasının devamında “Mehmet abimin söylediği gibi Gölcük’de  gönül belediyeciliği şiarı ile yola çıktık.  Adalet, Liyakat ve istişare ile hareket edeceğimizi ortak aklın kullanılacağını söyledik. Gölcük’de ticari sosyal ve kültürel açıdan bir şehir merkezi, modern bir Gölcük oluşturmak için bizde gayret edeceğimizi söyledik. Bu yolda ortak aklı kullanmak en temel temennimizdir.  Mehmet abimiz  gibi özellikle kentin ileri gelenleri ve eşrafın tecrübelerinde istifade edeceğiz. Şunu özellikle söylemek istiyorum. Parti gözetmeksizin yapacağız. Tüm Gölcük için ayrım yapmaksızın hizmet edeceğimizi, her kesime, kişiye eşit olduğumu, Sivil toplum kuruluşlarına da önem vereceğimizi ve kolay bir görev olmadığının bilincinde olduğumuzu söylemek istiyorum. Yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum”dedi. 

 

Belediye Başkanlık makamında yapılan devir teslim sonrasında yeni Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Başkan Mehmet Ellibeş’i kapıya kadar götürerek uğurladılar, Başkan Mehmet Ellibeş, kendisini kapıda bekleyen personel ile vedalaşarak ayrıldı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99